לב ונפש היא עמותה ללא מטרות רווח המבוססת על מערך של מתנדבים אשר פועלים לטובת מתן מענה איכותי ותמיכה אינסופית לילדים עם צרכים מיוחדים המאובחנים עם בעיות נפשיות. העמותה מכירה בכך שילדים עם צרכים מיוחדים דורשים טיפול ותשומת לב ייחודיים, ובשל כך המתנדבים של העמותה פועלים ללא לאות על מנת שילדים אלו יקבלו את התמיכה הדרושה להם כדי לשגשג. מה חשוב לדעת אודות הפעילות של העמותה? כל הפרטים בכתבה הבאה.

עמותת לב ונפש – כל מה שצריך לדעת

ארגון לב ונפש הוקם כדי לסייע לאנשים הסובלים ממחלות נפש בישראל, בדגש על ילדים ונוער. הארגון פעול מול מרבית בית החולים לבריאות הנפש והמחלקות הפסיכיאטריות בישראל, ומסייע במגוון דרכים. אחת מהדרכים שבהן לב ונפש תומכים בילדים עם צרכים מיוחדים היא באמצעות תרומת ציוד למחלקות פסיכיאטריות. זה כולל פריטים כמו משחקים, ספרים ואופניים שיכולים לעזור להפוך את השהות של הילד בבית החולים לנוחה יותר ופחות מלחיצה. על ידי מתן משאבים אלו, לב ונפש מתחייבים לסייע שלילדים עם צרכים מיוחדים תהיה מציאות נורמטיבית ככל האפשר ובהתאם לבני גילם, וזאת תוך שימת דגש על שיתוף פעולה הדוק אל מול גורמי הרפואה, ועם הבנה כי באמצעות התרומה של הציוד ניתן לא רק לשפר את איכות החיים, אלא גם ליצור בעבורם מציאות נעימה יותר, גם כאשר הם מאושפזים במחלקות הפסיכיאטריות.

לצד זה, במהלך שנות פעילות העמותה היא צברה ידע מקצועי יקר ערך, ולכן נציגי העמותה מקדמים במסגרת של שיתוף פעולה מגוון של שיטות טיפול מסורתיות ואלטרנטיביות. בשיתוף מלא עם הצוותים המקצועיים, ארגון לב ונפש נמצא בקשר עם מגוון מטפלים מוסמכים במגוון טכניקות ודרכים במטרה לסייע ולהקל על התמודדות עם הפרעות נפשיות.

 

 

סיוע כספי למשפחות מעוטות יכולת

ההתמודדות עם מחלת נפש אצל אחד הילדים גובה מחיר נפשי אבל גם כלכלי. מדובר בטיפולים יקרים מאוד שעלולים לגרום לנזק משמעותי בעבור משפחות שידן אינה משגת, ובדיוק לשם כך עמותת לב ונפש פועלת מתוך מטרה להבטיח יציבות כלכלית. שירות חשוב שאותו מספקת העמותה כולל סיוע כספי למשפחות מעוטות יכולת. תמיכה זו היא חיונית בעבור משפחות שנאבקות להסתדר מבחינה פיננסית, תוך מתן טיפול לילד עם צרכים מיוחדים. על ידי מתן סיוע כספי, לב ונפש מסוגלים לסייע בהקלת העומס על משפחות אלו ולהבטיח שילדיהם יקבלו את הטיפול ותשומת הלב הדרושים להם. על ידי עבודה צמודה עם משפחות ואנשי רפואה, לב ונפש מעניקים תמיכה מקיפה ופרטנית לכל ילד, כל זאת מתוך מטרה להמשיך בעשייה חברתית המתבצעת ללא כוונות רווח ותוך שימת דגש על מתן של מענה הוליסטי למשפחות וגם לילדים ובני נוער.

לסיכום

העבודה של עמותת לב ונפש מצליחה ליצור שינוי משמעותי בחייהם של מתמודדי נפש, ובייחוד בעבור ילדים ובני נוער אשר מאושפזים במחלקות הפסיכיאטריות של בתי החולים. המחויבות של המתנדבים לתמוך בילדים היא בעלת השפעה חיובית גם על הילדים וגם על בני המשפחה, כאשר עדות לכך ניתן למצוא בתגובות אוהדות מצד המשפחות המקבלות סיוע, כמו גם שיתוף הפעולה הפורה בין המחלקות הפסיכיאטריות וכן הצוותים הרפואיים. אם גם אתם רוצים לתמוך בפעילות, תוכלו כבר עכשיו להיכנס לאתר הרשמי, שם ניתן למצוא מידע מורחב אודות הפעילות ואף לתרום בעצמכם, כל זאת מתוך מטרה להמשיך בעשייה מרגשת שמצליחה לסייע לאלפי מתמודדי נפש כאן במדינת ישראל.המגזין