קריירה בקריינות

למרות שרבים נוטים לחשוב כי קריירה בקריינות היא פשוטה ומהירה למדי, מדובר במקצוע תובעני הדורש מיומנות ומקצועיות. מה חשוב לדעת אודות התחום וכיצד ניתן ללמוד עליו בצורה מעמיקה יותר בזכות דמויות אייקוניות כמו דון לה פונטיין? על כך – במדריך הבא.

קריירה בקריינות: הזדמנות להיכנס לתחום מרתק אך גם תובעני

אם תמיד החמיאו לכם על גוון הקול שלכם, אין ספק כי תחום הקריינות יכול להיות כמו כפפה ליד בשבילכם. מדובר במקצוע מבוקש המגלם בחובו אפשרויות תעסוקה נרחבות הכוללות בין היתר קריינות לסרטים, פרסומות, סרטוני תדמית, קמפיינים פוליטיים ועוד, כל זאת באופן המאפשר לכם להביע את עצמכם ולהעביר סיפור באמצעות הקול, ולהפוך לאגדות בתחום שלכם. אחת מהאייקונים של ענף הקריינות הוא ללא ספק דון לה פונטיין, קריין אמריקאי שהלך לעולמו לפני מספר שנים אך עד היום זכור לרבים בזכות קול הבס שלו. דון ידע להבליט את הייחודיות של הקול העמוק שלו לטובת קריינות, ובהתאם לכך הצליח לבסס את שמו ואף להופיע במעל ל 5,000 טריילרים ואלפי סרטוני פרסומות. גם בישראל ישנם קריינים שעובדים בלי הפסקה, ואם גם אתם רוצים להגשים חלום – זה הזמן להבין כיצד תעשו זאת כמו בליגה של הגדולים.

קריירה בקריינות

קורס קריינות: חלק בלתי נפרד מתהליך ההכשרה

גם אם יש לכם קול מצוין, עליכם ללמוד כיצד לעבוד איתו. בשל כך, מומלץ להירשם לקורס קריינות המעניק לכם ידע נרחב בתחום, כולל דיבוב וכן התמקצעות בתחומים השונים של הקריינים: רדיו וטלוויזיה, פרסומות, סרטוני תדמית כמו גם קריינות לעסקים. הקורס כולל אימוני קול וכן ויסות של עוצמת הקול באופן שבו הקול שלכם יהיה קליט אך גם נעים לאוזן, וזאת מתוך מטרה להימנע משחיקה של מיתרי הקול ובהתאם לכך הופעה של יבלות. זה הזמן להסביר כי במידה ותבחרו בקריירה של קריינים, אתם צריכים לקחת בחשבון כי מדובר בקריירה תובענית הדורשת לא מעט שעות אולפן ואימונים: ויסות קולי, דיקציה, טונציה וכן העברת טקסטים בצורה משכנעת וע"פ דרישות הלקוח הספציפי. יש הבדל בין קריינות לפרסומת לבין קריינות סרטים, ולכן מדובר במיומנת אותה נדרש לרכוש.

הכשרה מקצועית גם אחד על אחד

לא מעט מורים לתחום הקריינות אשר היו בעצמם קריינים או בחרו לצאת לקריירה בתחום המשחק מציעים קורסים פרטניים המבוססים על הטכניקה של לה פונטיין, כמו גם אייקונים נוספים הן מהעולם ואפילו כאן בישראל. לסיכום, מדובר בתחום מרתק המאפשר לכם להשתמש בקול שלכם לטובת מימוש עצמי וקבלת פוטנציאל עסקי רב עוצמה במגוון עצום של תחומים – ועל כן נצלו את ההזדמנות לצורך מחקר שוק מקיף הנוגע לקורסים קבוצתיים או פרטניים כדי להתניע את הקריירה בתחום הקריינות.