חדר בריחה ביתי

פעילות חדרי הבריחה היא אחת הפעילויות המבוקשות והפופולאריות בקרב ילדים ומבוגרים, בעיקר בשל העובדה שהפעילות מאתגרת את המחשבה ומאפשרת ליהנות מזמן איכות משותף. בתקופה האחרונה, מאז שנגיף קורונה התפרץ, יש לא מעט הנחיות שנוגעות להתקהלות או לפתיחת מקומות בילוי, מה שהוביל לפתרון הבא: בניית חדר בריחה בבית.

חדר הבריחה יכול להתאים לימי הולדת, לפעילות לבני הזוג ואפילו סתם כדי לתבל את האווירה ולגוון את הפעילויות המשפחתיות. אבל איך מכינים חדר בריחה ביתי? ריכזנו לכם מספר טיפים חשובים בנושא, והכי חשוב? כל אחד יכול!

הכל מתחיל מתכנון נכון

המטרה בחדר הבריחה היא לפצח את כל החידות תוך שעה אחת בלבד, ולהספיק לצאת מן החדר בזמן. לכן, חשוב לתכנן את החידות מבעוד מועד ולהחליט מה יהיה הנושא של חדר הבריחה (וכמובן מה תהיה העלילה). בחרו באחד החדרים בבית, כזה שיכול להתאים למשחק. ורק לאחר מכן, תוכלו להתחיל לתכנן.

מאיפה מתחילים? ראשית בחרו נושא. זה יכול להיות קשור לאירוע שאותו אתם חוגגים, זה יכול להיות נושא שמתכתב עם נגיף הקורונה ויכול להיות כל נושא שרק תרצו (כמו סוכנים חשאיים או מלחמה בחייזרים). לאחר מכן, אפשר להתחיל לכתוב את עלילת הסיפור.

בשלב הבא נסו להבין כיצד החדר שבחרתם יוכל לשמש אתכם לטובת החידות. אילו פריטים ניתן לנעול? באילו אלמנטים שקיימים בחדר אפשר להשתמש? האם תרצו שחדר הבריחה יהיה בכמה חדרים, או רק באחד? כמו כן, חשבו אילו פריטים נחוצים לכם על מנת לבנות תפאורה מתאימה לנושא שבחרתם.

מתכננים את החידות

אחרי שיש לנו עלילה, ויש תכנון ראשוני, אפשר לעבור לשלב הבא: כתיבת החידות. פה נעצור לציין שיש לא מעט רעיונות מעולים ברשת לחידות מקוריות ומיוחדות, ואפילו חידות מאתגרות במיוחד. שימו לב שהחידות צריכות להשתלב זו עם זו, כך שחידה אחת מובילה לחידה אחרת. זה מעט מאתגר, אבל אם תרצו סיוע, תוכלו לחפש חדרי בריחה שכבר תוכננו על ידי אחרים, ולשאוב השראה מהחידות שהם יצרו.

כדאי לתכנן את החידות באופן מסודר ולכתוב כל חידה על נייר (או בקובץ דיגיטלי), כיצד פותרים אותה ומה האלמנטים הנחוצים לכם כדי ליצור את החידה (למשל חידה באמצעות מגנטים, חידה שמתבססת על זיכרון וכו'). כך תוכלו לראות את השתלשלות החידות, ולהבין אם הן ברורות ואכן מובילות אחת לשנייה.

טיפ: חשוב להתאים את רמת הקושי של החידות לרמת המשתתפים ולגיליהם. כמו כן, קחו בחשבון שיש רק שעה אחת, כך שכמות החידות צריכה להיות בהתאם.

רכישה מושכלת וממוקדת

לאחר שתכננתם את החידות, הבנתם אילו פריטים נחוצים לכם לבניית התפאורה ומהי כמות המנעולים שאתם צריכים – זה הזמן לרכוש את כל הפריטים הללו. ניתן למצוא את האלמנטים הנחוצים לכם בחנויות הסטוק השונות, או לחלופין להזמין אונליין (רק וודאו שהכל מגיע בזמן).

 

זה אמנם קצת מאתגר, אבל בהחלט ניתן לבנות חדר בריחה ביתי. זו פעילות נהדרת שמעודדת את החשיבה ומפעילה את הדמיון. היא מתאימה לילדים ולמבוגרים כאחד, ולכן היא כל כך מומלצת ופופולארית.