אם עד לפני מספר שנים הסתפקנו באירועים בעוגות בחושות או עוגות שוקולד פשוטות, כיום התמונה השתנתה לחלוטין. למעשה, אחד מהטרנדים שמשגעים את העולם והופכים לחלק בלתי נפרד מעולם הקולינריה הוא הטרנד של עוגה מעוצבת. למעשה, שיטוט מהיר ברשתות החברתיות כמו אינסטגרם וטיק טוק חושף את הקהל למגוון עצום של עוגות המעוצבות בהתאמה איישת וכוללות אלמנטים מיוחדים שהופכים את העוגה לא רק לטעימה אלא גם לאלמנט חזותי מהמעלה הראשונה. עוגה מעוצבת ניתן להכין לכל אירוע – החל מיום הולדת ועד לחתונה, כאשר השמיים הם הגבול מבחינת העיצוב. אם גם אתם רוצים להצטרף לטרנד, זה הזמן לחשוף את כל מה שצריך לדעת על הכנה של עוגה שתגרוף מחמאות – במינימום מאמץ:

תחתית מעוצבת

רכישה של משטח עגול עליו נניח את העוגה מהווה דרך מצוינת לשדרג אותה מבחינה חזותית. משטח מעוצב מדגיש את האלמנטים המיוחדים של העוגה, כמו למשל תחתית בצבע זהב שיכולה להשתלב באופן מושלם עם כל סוג של עוגה, גם כאשר מדובר בעוגה "פשוטה" כמו עוגת שוקולד. המחיר של תחתית הוא נגיש לכל כיס, כאשר היום ניתן לבצע הזמנה של תחתית מעוצבת במשלוח מהיר עד לבית.

שילוב של ממתקים

ממתקים מהווים דרך מצוינת לשדרג את העוגה במינימום מאמץ ובמקסימום תוצאה. כל מה שצריך לעשות הוא לגשת לקניון או לחנות הממתקים הסמוכה ולרכוש ממתקים שישתלבו עם העוגה ואף יהפכו אותה לחגיגה של ממש, כפי שניתן להבחין ברשתות החברתיות ובעמודים של קונדיטורים מקצועיים אשר נעזרים בממתקים כמו למשל סוכריות אותן מניחים על העוגה מתוך מטרה ליצור אלמנט חזותי מעניין ומשדרג

בצק סוכר

שימוש בבצק סוכר עשוי להיראות מורכב למדי, אולם באמצעות טכניקה נכונה ניתן להשתמש בבצק סוכר לטובת עיטוף של עוגה או יצירת אלמנטים מיוחדים שיהפכו את העוגה לבלתי נשכחת. על מנת להשתמש בבצק בצורה נכונה, רצוי לבצע ניסיונות לפני הגשת העוגה בשביל להבין כיצד לעבוד עם הבצק בצורה נכונה כולל שימוש בצבעי מאכל לטובת צביעה של הבצק.

הטרנד שמשגע את העולם: כל מה שצריך לדעת על הכנת עוגה מעוצבת

פירות

בשביל ליצור עוגה מעוצבת לא צריך בהכרח לגשת לחנות אפייה אלא ניתן ואף רצוי להשתמש בפרודוקטים שיש כבר בבית כמו למשל פירות. כך לדוגמה, שימוש בבננות יכול ליצור עוגה מעוצבת וטעימה במיוחד, כאשר כל מה שצריך לעשות הוא לקרמל את הבננות עם מעט סוכר ולהניח על גבי העוגה. באמצעות שיטוט ברשת תוכלו למצוא שפע של רעיונות לטובת שילוב של פירות, כל זאת כחלק מיצירה של עוגה מעוצבת אך גם בעלת טעמים עזים וטבעיים אותם ניתן לקבל בזכות שימוש בפירות.

סוכריות

דרך מצוינת לעצב את העוגה במינימום מאמץ אבל עם צבעוניות עזה יכולה להתבצע באמצעות שימוש בסוכריות צבעוניות אותן ניתן לרכוש בעלות כספית נוחה, כל זאת מתוך מטרה ליצור שדרוג לעוגה. שימוש בסוכריות הפך לנפוץ מאוד בקרב קונדיטורים אך גם אופים חובבים שרוצים ליצור צבעוניות מנצחת שתגרוף מחמאות ותהפוך גם את העוגה הפשוטה ביותר לחגיגה של ממש.

לסיכום

יצירה של עוגה מעוצבת היא לא מורכבת כפי שאתם בוודאי חושבים. כל מה שצריך הוא להפגין יצירתיות הן באמצעות בחירה בחומרי גלם מיוחדים כמו סוכריות או בצק סוכר לצד שימוש בפרודוקטים כמו תחתיות שיקפיצו את המראה של העוגה כמה שלבים קדימה. בשביל לקבל השראה, היכנסו לעמודים של קונדיטורים ואל תחששו להתנסות ולבדוק, כל זאת מתוך מטרה ליצור עוגה מעוצבת – מעשה ידכם.