נגמרו הימים שבהם רכישת ביטוח הצריכה להגיע למגוון משרדים, לחכות שהתור יגיע, לשבת מול נציג המכירות ובסוף לסגור עסקה, ולא כי מרגישים 100% מרוצים, אלא בעיקר כי המחשבה על פגישה נוספת עם עוד סוכן ביטוח כלל אינה רצויה. לא רק שניתן לסגור ביטוח באופן מקוון, אלא גם מגוון מטלות משלימות, כלומר לפני שמגיעים למשרד שמעניק שירות כזה או אחר, רצוי לבדוק האם ניתן להתנהל מהבית, בזמן שמתאים לכם ובתנאים שאתם מכתיבים.

באופן מקוון שמגובה במענה אנושי

כיום כמעט שאין צורך להגיע למשרד כדי לסגור ביטוח, וכפי שמציין אבנר הייזלר בביזפורטל, לפני שיוצאים מהבית מוטב לבדוק האם ניתן לסגור את הפינה מהנייד. כך למשל מעניין לציין שכבר אין צורך להגיע לסניף הדואר כדי לבצע העברת בעלות על הרכב, אין צורך להגיע לבנק כדי לקבל תמונת מצב ולבצע מגוון פעולות מורכבות, ואף אין צורך לצאת מהבית כדי לרכוש ביטוח בריאות, ביטוח סיעודי, ביטוח נסיעות וכדומה. עם זאת, אם אתם אנשים שצרכים לנהל שיחה אנושית לפני שסוגרים עסקה, בהחלט אין לוותר על כך. במה מדובר? כפי שמסביר אבנר הייזלר בכלכליסט, לצד העובדה שניתן לסגור בירוקרטיה שנוגעת לטפסים באופן מקוון, כך גם ניתן להרים שיחה לבית העסק, לנהל שיחה בצ'ט, לשלוח שאלה במייל וכדומה.

 

3 טיפים שיעשו לכם סדר

לפני שעומדים לסגור פוליסת ביטוח באינטרנט, מוטב לוודא שמתנהלים באופן מושכל, ופה אנחנו מזמינים אותכם לעיין בטיפים שהעניק אבנר הייזלר ברשת 13:

מבצעים מחקר מקיף

ראשית נמליץ לנצל את הפלטפורמה הרחבה שהאינטרנט מציע. הרעיון הוא לנצל את העובדה שעומדים בפני מקור מידע אדיר ואמין. לפני שסוגרים ביטוח, יש לבדוק מה המתחרים מציעים, ואף יש לבדוק מה הלקוחות חושבים. היו בטוחים שאם מדובר בחברת ביטוח שנוטה להערים קשיים (כאשר היא נדרשת להעניק פיצויים), הלקוחות ימהרו להציף את דעתם המאוכזבת ברחבי הרשת.

תיעוד

לא מעט עסקאות מתחילות בשיחה טלפונית עם נציג החברה, ונסגרות בשליחת טפסים שמיועדים לחתימה. פה חשוב לוודא שכל מה שהנציג הבטיח בע"פ אכן מצוין בפוליסה, משמע חשוב לשמור תיעוד, בין אם מדובר בהתכתבות במייל ובין אם מדובר בהדפסת הביטוח עצמו, כך שברגע האמת לא יהיה מקום לפרשנות אישית.

 

הנחה אינה מילה גסה

היו בטוחים שלא רק אתם מעדיפים לסגור את הביטוח באופן מקוון, אלא גם חברות הביטוח. כיצד זה משרת אותכם? יש טעם לחפש הנחה. טוב לדעת שגם בעולם הביטוחים יש מקום להתמקח, ואף לא מעט חברות מציעות הנחה עבור סגירת הפוליסה באופן מקוון. כמו כן, חברות הביטוח מודעות לעובדה שאתם נמצאים מול כלי שמסייע לבצע השוואה מהירה ונוחה, ועל כן אם רק תציינו שעומדים לערוך השוואה מהירה לפני שסוגרים עסקה, היו בטוחים שסוכני הביטוח יגלו נכונות להתגמש מבחינת התנאים והמחירים.

מתכנסים משווים ורוכשים

החיסרון היחיד של רכישת פוליסה באופן מקוון נוגע למבחר הרב, מבחר שבקלות עשוי לבלבל ולהוביל לתחושת חוסר אונים. מכאן שאם כן מבקשים לנצל את הפלטפורמה, אך לא רוצים להימנע מקבלת החלטה, טוב לבצע שני צעדם חשובים. ראשית יש להתכנס. הכוונה היא שיש לעצור ולנסות להבין מה בדיוק מחפשים, כך שלא תתפשרו על פוליסה שאינה 100% אידאלית עבורכם. דבר שני שיש לעשות, במיוחד אם מרגישים שזקוקים לדייק את הבחירה, זה לקבל סיוע של סוכן ביטוח (יסייע להבין איזו פוליסה הכי מתאימה וכלכלית). רכישה נעימה.