שירותי ענן לאתר אינטרנט עסקי

בבניית אתר עסקי, נדרשים לעשות שימוש במוצרים ושירותים רבים. חלק חשוב בכך, יהיו כמובן שירותי ענן למיניהם. כיצד בוחרים בשירותי הענן המתאימים ביותר עבורכם?

לדעת מה זמין

ראשית, חשוב להיות מודעים לשירותים הרלוונטיים שזמינים עבורכם. כדאי לחקור בנחת בכיוון זה, מאחר שעשויים בהחלט להיות שירותי ענן שימושיים עבורכם, שכלל אינכם מודעים לקיומם. באתר חברת kamatera תמצאו דוגמאות עדכניות לכך. בין השאר, מדובר על שירותים כמו שרתי ענן, מנתב עומסים בענן (Cloud Load Balancer), מערך אחסון בענן, חומת אש בענן ושירותי ענן מנוהל.

ההתאמה הטכנית

ברמה הטכנית, חיוני כמובן שתהיה התאמה בין מה שאתם צריכים, לבין רשימת השירותים שתבחרו מהם. היבט זה, ישמש לסינון טבעי של האפשרויות. כמו כן, תוכלו לברר בנידון באמצעות אתרי הספקים השונים ואף בשיחות ישירות איתם. בירורים אלה גם יתנו לכם אינדיקציה נוספת לגבי אופי הספק עצמו כחברה ורמת המקצועיות של אנשיו.

הספק

בחירת הספק או הספקים איתם תעבדו, חשובה מאוד. אתר או בכלל שירותי ענן, הם ברוב המקרים חלק מפעילות הליבה של העסק וחיוני שהתפקוד יהיה אופטימאלי. אמינות היא במיוחד דבר חיוני. לכן, מומלץ להשקיע די זמן, בכדי לבדוק היטב כל ספק שירותי ענן שאיתו אתם שוקלים לעבוד. היכרות עם לקוחות קודמים של אותו ספק עשויה לסייע מאוד. אתר הספק הוא מקור נוסף להתרשמות מרמתו המקצועית. כמובן, חיפוש חופשי ברשת האינטרנט לגביו, הוא כיום מקור קל וזמין לאיתור מידע נוסף. פעמים רבות, מוצאים שם מידע משמעותי.

החבילות

שירותי ענן מוצעים בסופו של דבר בחבילות שונות, אשר משלבות מפרט תכונות עם מחיר. יש לבדוק בחבילות את מכלול הדברים שהספק מציע כרגע. מומלץ לקחת בחשבון גם אפשרויות התרחבות שהוא מציע. זאת, משני היבטים. האחד – האם במסגרת שירות הענן הנוכחי שאתם צריכים, הוא מציע גם חבילות חזקות יותר ממה שדרוש לכם כעת (אולי תזדקקו לכך בהמשך). ההיבט השני, הוא מכלול השירותים הנוספים שאותו ספק ענן מציע. ייתכן שאתם לא זקוקים להם כעת, אבל אם וכאשר תזדקקו להם, יהיה טוב לצרוך אותם מאותו ספק שאתם כבר מכירים.

המחירים

המחיר איננו ההיבט היחיד בבחירת שירות ענן ואולי גם לא החשוב ביותר. מה גם, ששירותי ענן בולטים בין השאר בהיותם נוחים מאוד מבחינה כספית. למרות כל זאת, העלות היא בכל זאת היבט משמעותי, בוודאי במצטבר, בטווח הארוך. שימו לב להיבטים משניים של נושא העלות. למשל, מעבר לעלות הרגילה בחבילה מסוימת, מה קורה מבחינת תשלום, אם אתם חורגים מתנאי החבילה? חסכון משמעותי, עשוי להתקבל מכך שתחליפו שירותי מחשוב פנימיים שיש לכם, בשירותי ענן. ניתן לתכנן את הקמת האתר שלכם, תוך התחשבות בהיבט זה. למשל – לצרף את הקמת האתר ליוזמות חדשות נוספות בעסק שדורשות תוספת כוח מחשוב ובמקום לרכוש חומרה ותוכנה לשם כך, לשכור שירותי ענן.

לנסות

היבט חשוב מאוד של שירותי ענן באשר הם, מהווה הקלות של השימוש בהם. קלות זו, גם מאפשרת לנסות אותם יחסית במהירות ובלי סיבוך מיוחד (בתלות בנסיבות בהן מדובר). לא מדובר ברכישת חומרה או תוכנה בסכומים גדולים, אלא סך הכול בשכירה זמנית, במחירים נמוכים יחסית. כדאי לנצל זאת, בכדי להשוות ספקים ושירותים ולבחור את המתאים לכם ביותר.

לסיכום

בחירת שירותי ענן מהווה אתגר מורכב מעט, מאחר שהיקפם הוא כיום עצום. עם זאת, ניתן לגשת לכך באופן שיטתי ולהגיע לבחירה איכותית וטובה.