אם אתם רוצים לרכוש בשר שיישמר לכם לאורך זמן, אתם צריכים לרכוש נתחי בשר קפוא. במאמר הבא נסביר מה היתרונות של הבשר הקפוא על פני הבשר הטרי ומה כדאי לעשות לפני שאוכלים אותו.

יכולים לאכול בשר בלי לקרוע את הכיס

נפתח בשורה התחתונה – בשר קפוא הוא בשר זול יותר, וכפי שתבינו בהמשך המאמר זה לא תמיד בא על חשבון האיכות שלו, לפחות לא בכל הקשור למזון שדורש תבשיל ארוך. בכל אופן, נתחי בשר ששמורים בהקפאה זולים ביחס לבשר טרי בשיעור של כ- 40%, אין ספק שמדובר בפער משמעתי. במיוחד אם אתם משפחה גדולה שאוהבת ונוהגת לאכול בשר כל יום, זה בהחלט יסייע לכם להמשיך לאכול בשר מבלי לקרוע את הכיס.

מה זה אומר בפועל? שאם תבחרו לאכול בשר קפוא תוכלו לרכוש כמעט פי שניים מהכמות של הבשר הטרי. עם זאת חשוב לציין כבר עכשיו, בשר קפוא הוא בשר פחות איכותי לפחות בכל הקשור למזונות מהירים כמו המבורגרים, קבבים וקציצות, תמיד נעדיף בשר טרי במקרים הללו. עם זאת, הוא בהחלט מתאים יותר לתבשילים ארוכים כמו גולאש או קובה.

בשר קפוא שומר על האיכות שלו

המפעלים שמקפיאים את הבשר מבצעים את הפעולה הזו באמצעות מתקני הקפאה מיוחדים בטמפרטורה של מינוס 40 מעלות. באמצעות ההקפאה המקצועית הזו הבשר לא נהרס במהלך תהליך ההקפאה והוא שומר על האיכות שלו. זו בדיוק הסיבה שבגינה הרבה אנשים עדיין מאמינים בבשר הקפוא וממשיכים לצרוך אותו, למרות שלכאורה הוא נחשב לפחות איכותי ביחס לבשר הטרי.

 

בשר קפוא נשמר לאורך זמן

אחד החסרונות המרכזיים של הבשר הטרי בא לידי ביטוי בכך שאורך החיים שלו מאד נמוך. הבשר הטרי רגיש מאוד לקלקולים ואם תרכשו אותו עליכם לדעת שהוא לא יוכל לשהות במקרר שלכם יותר משלושה ימים, אלא אם כן תקפיאו אותו בעצמכם. לעומת זאת, הבשר הקפוא שתרכשו יוכל לשהות במקפיא שלכם למשך חודשים מבלי שהאיכות שלו תיפגע. כמובן שהתנאים במקפיא צריכים להיות אופטימליים ואתם צריכים לשמור על רמת טמפרטורה מאוזנת על מנת שהבשר לא יפשיר ויקפא שוב.

הבשר הקפוא חשוף פחות לבקטריות

מעבר לעובדה שהבשר הקפוא נשמר לאורך זמן, הוא גם חשוף פחות לבקטריות בשל התנאים שבו מקפיאים אותו, מינוס 40 מעלות. לכן, כשאתם רוכשים בשר קפוא אתם יכולים להיות שקטים ורגועים שאתם צורכים בשר בריא, נקי ואיכותי. במיוחד היום בעידן של שפעת העופות והנגיפים השונים שתוקפים גם את הבקר, אתם צריכים לוודא שאתם רוכשים בשר נקי מבקטריות.

טיפים חשובים לגבי בשר קפוא

לפני שאתם מבשלים את הבשר אתם חייבים להפשיר אותו. אם כן, ההמלצה שלנו עבורכם היא להפשיר אותו במקרר ולא על השיש, אנחנו רוצים שתהליך ההפשרה יהיה כמה שיותר איטי וכמה שיותר טבעי על מנת לשמור על האיכות של הבשר. בנוסף, הקפידו שלא להשרות את הבשר במים עומדים, זה מסוכן מאד מפני שהמים הללו מהווים כר נוח להצטברות חיידקים ובקטריות.

חשוב לציין – אם אתם בוחרים להפשיר את הבשר על השיש בכל זאת, הקפידו להניח אותו בתוך קופסה אטומה כדי למנוע הצטברות של חיידקים. אל תניחו את הבשר במקום פתוח, בטח שלא במרפסת ובטח לא אל מול קרני השמש הישירות, הוא עלול להתקלקל.

לסיכום

אם אתם חוששים לרכוש בשר קפוא ועדיין פוזלים לכיוון הבשר הטרי, אנחנו מקווים שקיבלתם כאן את כל התשובות לשאלות ולספקות שלכם.