חושבים להוציא רישיון על אופנוע? במאמר הבא נסביר מה השלבים להוצאת רישיון על אופנוע, מה היתרונות ברישיון על אופנוע וממה כדאי להיזהר.

איך מוציאים רישיון לאופנוע ומה חשוב לדעת?

את הרישיון לאופנוע תוכלו להוציא בגיל 16, אך קחו בחשבון שעד גיל 17 תצטרכו את הסכמת ההורים שלכם. מגיל 16 תוכל להוציא רישיון עד 125 סמ"ק ו-14.6 כ"ס (דרגת רישוי A2). מגיל 18, רישיון לרכב דו-גלגלי עם מנוע עד 47.46 כ"ס (דרגת רישוי A1). מגיל 21 ואחרי שנה עם רישיון A1, תוכלו להוציא רישיון לרכב דו-גלגלי עם מנוע חזק יותר (דרגת רישוי A). בשלב הראשון אתם צריכים למלא טופס בקשה לרישיון ולבצע בדיקת ראייה ולהחתים את הרופא שלכם על הצהרת בריאות. בשלב השלישי עליכם לבצע מבחן תאוריה לאופנוע, מבחן עיוני המורכב מ-30 שאלות אמריקאיות. לאחר שתעברו את התיאוריה תוכלו להתחיל ללמוד נהיגה ולעשות טסט.

מה היתרונות ברישיון על אופנוע?

לא עומדים בפקקים

אם יצא לכם לנסוע לאחרונה עם הרכב לעבודה, במיוחד לתל אביב, אנחנו בטוחים שיצא לכם לעמוד שעות בפקקים. אז זהו, עם האופנוע אתם יכולים לשכוח מעמידה מורטת עצבים בפקקים של גוש דן. אנחנו כמובן לא מתכוונים לזה שאתם יכולים לחתוך רכבים ולנסוע בשוליים ועדיין, אין ספק שגם הרכיבה על אופנוע בכביש פקוק היא רכיבה מהירה יותר.

לא מחפשים חנייה

כמה פעמים יצא לכם להתחרט שיצאתם מהבית בגלל שאתם לא מוצאים חנייה? אין ספק, בשנים האחרונות מציאת חנייה, במיוחד באזור גוש דן, הפכה למשימה כמעט בלתי אפשריים. אם אתם עובדים בתל אביב ואין לכם חנייה מוסדרת מהעבודה, אין ספק שאופנוע הוא הפתרון המושלם עבורכם. אתם יכולים להחנות אותו היכן שתרצו, רק שימו לב שאתם לא מפריעים לתנועה וחלילה לא חוסמים את המעבר להולכי הרגל באזור.

מהיר יותר

איך שלא תהפכו את זה, האופנוע מהיר הברה יותר ביחס לרכב רגיל. מעבר לעובדה שאתם מייתרים את הצורך בעמידה בפקקים, האופנוע הוא הרבה יותר קל ולכן המנוע מאפשר לו להפיק ביצועים טובים ומהירים יותר. האמינו לנו, אם זה יעניק לכם את האפשרות לקום קצת יותר מאוחר בבוקר לעבודה, עשיתם את שלכם.

בדרך לרישיון נהיגה לאופנוע עוברים במבחן התאוריה

חסכוני יותר

ביחס לרכב האופנוע נחשב לחסכוני הרבה יותר, במיוחד בנסיעות בין עירוניות ארוכות. אם רכב רגיל עושה בממוצע 12 קילומטרים לליטר, עם האופנוע אתם יכולים להגיע לממוצע של כמעט פי שניים מזה. לכן, כשאתם מחשבים את הכדאיות הכלכלית אין ספק שזה יכול להשתלם לכם לאורך זמן.

אילו סכנות יש ברכיבה על אופנוע?

חשופים לתאונות ופגיעות

בניגוד לרכב, כשאתם רוכבים על אופנוע אין לכם מעטפת הגנה ששומרת עליכם מפני פגיעות ותאונות קשות. ראשית, אתם בכלל לא חגורים, מה שכבר מעלה את הסיכון לפגיעות קשות שבעתיים. בנוסף, הגוף שלכם חשוף לחלוטין לכלי רכב אחרים בכביש ואם אחד מהם פוגע בכם, הדבר מביא כמעט תמיד לפגיעות גוף קשות מאד.

התמודדות עם שטחים מתים

כשאתם רוכשים על אופנוע אין לכם את שדה הראייה שיש לכם ברכב. לכן, אתם צריכים להיות הרבה יותר זהירים כשאתם פונים או עוקפים רכבים אחרים. תוסיפו לכך את העובדה שרכבים אחרים לא תמיד שמים אליכם לב ואתם פחות בולטים מרכב רגיל, מה שמעלה באופן ממשי את הסיכוי לתאונות ופגיעות קשות.

לסיכום

אין ספק שיש מגוון רחב של יתרונות בהוצאת רישיון על אופנוע, אך לפני שאתם עושים את זה חשוב לנו שתהיו מודעים גם לסכנות.