שוקלים לשפץ את הדירה הישנה ומתלבטים אם שווה להשקיע בזה כסף? הגעתם למקום הנכון, קבלו את כל הסיבות לשיפוץ דירה ישנה.

אתם מעלים את הערך של הדירה

רבים יודעים שאחת ההשקעות הטובות שאפשר לעשות בכסף שלנו היא השקעה בנדל"ן, לכן אם אתם בעלים של דירה ישנה ומתלבטים אם לשפץ אותה, אנחנו כאן כדי להגיד שבהחלט כדאי לבצע שיפוץ לדירה ישנה. למרות שהיא ישנה, אתם מבצעים השקעה לטווח ארוך. מדוע? מכיוון שאתם מעלים את הערך של הבית. נכון, הנדל"ן תמיד עולה וגם אם לא תשפצו את הבית סביר להניח שתראו ממנו תשואה יפה. עם זאת, אין ספק שהתשואה מבית משופץ היא גדולה יותר מכיוון שתוכלו גם לדרוש עליו יותר בחוזה השכירות שעליו תחתמו. אם תבחנו את התמונה בכללותה, אין ספק שלטווח ארוך זה ישתלם לכם ואתם תחזירו את ההוצאה דיי מהר.

אתם הופכים את הדירה למבוקשת

כשאתם משפצים את הדירה אתם הופכים אותה למבוקשת מאוד. מה זה אומר בפועל? שכשתצטרכו להשכיר אותה יהיה לכם יותר קל לעשות את זה. במיוחד אם אתם לא משכירים בית בתל אביב, ששם הדרישה לדירות היא פשוט מטורפת, אתם צריכים שיהיה לכם איזה שהוא ערך מוסף על המתחרים שלכם, שהם משכירי הדירות בעיר. אין לנו ספק שכשתראו את הדירה לאנשים שמבקשים לשכור אותו הם יראו את ההבדלים וירצו את הדירה שלכם.

אתם מראים לשוכרים שאכפת לכם

גם אם יש לכם בדירה שוכרים שלא מתכוונים לעזוב בשנים הקרובות, אתם צריכים לשמר אותם ולהראות לכם שאיפכת לכם מהם. בתוך כך, כשאתם משפצים את הדירה אתם מראים לשוכרים שלכם שאתם משקיעים בהם. האמינו לנו, שוכרי דירות מאוד מעריכים בעלים שמשקיעים בהם, כאלה שעושים מעבר ולא איכפת להם רק אם הכסף של השכירות נכנס בזמן.

שיפוץ דירה ישנה: האם שווה להשקיע את הכסף?

כי לפעמים פשוט חייבים לשפץ

יש בהחלט מקרים שבהם חייבים לעשות שיפוץ דירה ישנה כי תנאי המחייה בה פשוט לא מאפשרים אחרת. למשל, אם הקירות מתקלפים או סובלים מרטיבות בשל נזילות מצנרת האינסטלציה הסמויה, אתם פשוט חייבים לעשות שיפוץ. יש מקרים שבהם הכלים הסניטריים בבית פשוט לא ראויים לשימוש, בין אם מדובר באמבטיה או אסלה, זה לא באמת משנה, אתם חייבים להיות אחראיים כלפי השוכרים שלכם. אגב, בדירות ישנות אנחנו מדברים בדרך כלל על צנרת ישנה מברזל, צנרת שסובלת לא פעם מחלודה וקורוזיה והשימוש בה הופך לפחות בטוח עם הזמן. זו סיבה מצוינת להרים את הריצוף ולהחליף גם את הצנרת הישנה בחדשה מפלסטיק.

מה חשוב לבדוק לפני שמשפצים דירה ישנה?

לפני שאתם משפצים את הבית אנחנו ממליצים לכם להגדיר מראש מה המטרות שלכם. אם מדובר בדירה קטנה מאוד של עד שני חדרים, אנחנו מדברים פה על תקציבים יחסית נמוכים והכל בסדר. אולם, במידה ואתם משפצים דירה גדולה אתם צריכים לוודא מראש שאתם לא חורגים מהתקציב שלכם. אם אתם עושים שיפוץ חלקי אתם צריכים להגדיר תקציב כי בקלות אתם יכולים למצוא את עצמכם מתפזרים לשאר הבית וחורגים מהתקציב.

בנוסף, אנחנו ממליצים לכם לעשות שיעורי בית ולחפש שיפוצניק אמין ומקצועי. הזמינו כמה בעלי מקצוע לדירה, הסבירו להם מה המטרות של השיפוץ ובקשו מהם הצעת מחיר מבוססת שכוללת את כל השלבים של העבודה. אחרי שיהיו לכם לפחות 3 הצעות מחיר בחרו בזו שמשתלמת לכם ביותר, כמובן רק במידה והשיפוצניק שאיתו אתם סוגרם הוא אמין, ותיק ומנוסה.

לסיכום

אין ספק שלשיפוץ דירה ישנה יש יתרונות רבים ואם אתם רוצים להעלות את הערך של הדירה ולהפוך אותה למבוקשת במיוחד בקרב שוכרים פוטנציאלים, זה הפתרון המושלם עבורכם.