השתלות שיער

הרגלי האסתטיקה והטיפוח של גברים נופלים בדרך כלל על אילו של נשים. לדוגמה, גברים אינם מתאפרים או עונדים תכשיטים רבים. בכל זאת, יש נושא אחד שגברים שמים אליו לב מכיוון שמדובר במצוקה ונושא אשר מאד שכיח אצל גברים. אנחנו מדברים כמובן על הקרחה והפתרונות השונים המוצעים לה. לאחרונה, עלה וחזר נושא ההשתלה. השתלות שיער קיבלו תנופה בזכות כמה גורמים שונים ונהיו מאד פופולריים. במאמר הזה ננתח את הגורמים הללו וגם נסביר במה כרוכה השתלת שיער בשיטות מודרניות.

השתלות שיער מודרניות

תחום השתלות השיער קיבל תפנית חדה בעשור האחרון. יש לכך סיבות שונות כאשר הראשונה במעלה היא שיפור ושכלול של טכניקות שונות להשתלה. הטכניקות הללו הפכו את ההשתלה לבטוחה יותר עם סיכויי הצלחה רבים יותר. השתלות מודרניות מתאפיינות באחוזים קטנים של שתלים הנדחים ובכלל בתוצאה טובה ומושלמת יותר. לחצו כאן בשביל ללמוד על התהליך מאלף ועד תו. במאמר המקושר תקראו על שיטות שעד לפני שני עשורים היו נראות כאילו נלקחו מספרי מדע בדיוני.

השיטות הללו הביאו לא רק לאיכות ולשיפור בבטיחות של ההליך, אלא גם להאצתו. כיום, בהרבה מקרים ניתן לסיים את ההשתלה בביקור אחד. את רוב העבודה מבצעים טכנאים רפואיים בפיקוח הרופא המומחה. פועל יוצא של שיטת העבודה המהירה והיעילה הזו הוא המחיר. הירידה במחיר הפכה את השתלות השיער להליך נפוץ ביותר. בנוסף תרמו לכך עוד שני גורמים: השתלות מחוץ לישראל וסלבריטאים שעברו השתלת שיער.

השתלות מחוץ לישראל

מכיוון שהליך ההשתלה יכול להיעשות במספר מועט של ביקורים, צמחה תעשיה של נסיעות למדינות שונות לצורך השתלת שיער. רבים הם אלו הנוסעים לטורקיה. שם ניתן למצוא רופאים מקצועיים, צוותי רפואה מיומנים ומוסדות מודרניים. הכל במחיר שהוא חצי ממה שהמקובל בארץ. יעדים נוספים להשתלה הם יוון או קפריסין. שם המחירים מעט יותר גבוהים מאשר בטורקיה. היתרון ביוון וקפריסין הוא שמי ששייך על כוחות הביטחון, אינו יכול להגיע לטורקיה ולכן יעדיף את המדינות הללו שהן גם חברות באיחוד האירופי. במהלך תקופת הקורונה, טורקיה לא הייתה זמינה לישראלים ולכן הם התחילו לפנות למכונים בארץ כדי להמשיך ולקבל את הטיפולים.

סלבריטי והשתלות שיער

את ביסוס ההליך בציבור השלימו ידוענים שונים. אם פעם זו הייתה בושה לעבור השתלת שיער, הרי שבזכות אותם ידוענים הדבר נהיה מאד שגרתי. בין אותם סלבריטי ניתן למנות את הזמר האוסטרלי שגם ביקר בישראל כמה וכמה פעמים: ניק קייב. הוא סבל הידלדלות בשיער שהייתה ניכרת כאשר בשנים האחרונות ניכר תיקון משמעותי בקו המצח עם שיער הרבה יותר צפוף ושופע. ידוען נוסף שהיה ידוע בקרחת שלו הוא ג'ון טרבולטה. הוא עבר מהפך גדול אף יותר בעקבות השתלת שיער מוצלחת. השחקן ניקולס קייג' סבל מהקרחה עוד מגיל צעיר יחסית. בכמה מסרטיו ניתן להבחין במפרצים והקרחה משמעותית. בעקבות השתלת שיער שעבר הוא מציג כיום קרקפת שופעת שיער ותסרוקת המזכירה את ימיו כאדם צעיר.

לבסוף נציג את אחת הדמויות המפורסמות בעולם, מי שהתחיל כזמר של להקת רוק ונהיה פעיל פוליטי, בונו. הוא נראה כבר לפני שנים כמי שסובל משיער דליל לא רק באזור המפרצים וקו המצח, אלא גם באחורי הקרקפת. כיום בונו הוא בעל קרקפת עם שיער סמיך לאחר השתלה מוצלחת.

 

כל אותם סלבריטי אשר הצליחו בהשתלת השיער שלהם נוטעים בנו לא רק ביטחון בהצלחה של התהליך אלא גם מעניקים לנו בטחון עצמי. אם בעבר אנשים נרתעו מהליך אשר משנה את המראה החיצוני באופן כה קיצוני, אפילו אם זה לטובה, הרי שכיום זהו דבר מקובל.