בשנת 2002, עמותת לתת תקווה הוקמה במטרה להקל על הנטל המוטל על משפחות של ילדים חולים קשה. הם מציעים מגוון שירותים, החל מהתמיכה הרגשית הבסיסית ועד לסיוע מעשי, כגון סיוע כספי, ליווי רפואי והעלאת המודעות הסביבתית. העמותה פועלת כבר כמעט שני עשורים, והיא ידועה בגישתה המכילה והתומכת. העמותה מספקת למשפחות את הכוח והעזרה שהן זקוקות להם כדי להתמודד עם אתגרי המחלה, והיא תורמת רבות לקהילה, ומוכיחה שגם בזמנים קשים, אנושיות ונדיבות יכולות להוביל לשינוי. רוצים להכיר את העמותה ואת העשייה שלהם? הינה כל המידע על עמותת לתת תקווה!

חבל הצלה למשפחות נזקקות

התמודדות עם מחלה קשה אצל ילדים היא מאבק בלתי נתפס. הורים נכנסים לעולם של חוסר ודאות, ז'רגון רפואי לא מוכר וסערת רגשות. בעיצומה של סערה זו, עמותת לתת תקווה נכנסת כחבל הצלה, והיא מציעה תמיכה בלתי מעורערת למשפחות אלה. באמצעות מתן רשת סיוע מקיפה, העמותה מבטיחה שהמשפחות לא יישארו להתמודד לבד עם הקשיים והאתגרים האלה.

תמיכה נפשית מקיפה

המחיר הנפשי של טיפול בילדים שחולים במחלה קשה הוא עצום. לתת תקווה מכירה בכך ומושיטה יד לעזרה באמצעים שונים של תמיכה נפשית. למשל, עם פגישות ייעוץ קבועות עם מטפלים מנוסים שמספקות מרחב בטוח למשפחות להביע את הפחדים, החרדות והתקוות שלהן, ומפגשי תמיכה קבוצתיים שמחברים בין משפחות החולקות אתגרים דומים ושמטפחים תחושת שייכות והבנה שרק אלה שמתמודדים עם אותם הקשיים יכולים להבין באמת.

הקלה כלכלית בזמני משבר

אחד מגורמי הלחץ המשמעותיים ביותר אצל משפחות המתמודדות עם מחלות של הילדים שלהם הוא הלחץ הכלכלי הנגרם בגלל החשבונות הרפואיים, הטיפולים והעלויות הנלוות האחרות. לתת תקווה מטפלים בבעיה קריטית זו בעזרת מתן סיוע כספי לכיסוי הוצאות רפואיות, טיפולים וצרכים יומיומיים חיוניים. כך, הם מקלים בצורה משמעותית את הנטל הזה, והם מאפשרים למשפחות להתמקד במה שחשוב באמת, ברווחת הילדים.

 

 

בניית קהילות של תקווה

אי אפשר לזלזל בכוחה של אחדות וחוויות משותפות בזמנים מאתגרים כאלה. לתת תקווה לא רק מספקים תמיכה אישית למשפחות, אלא גם יוצרים תחושה של קהילה. באמצעות סדנאות, אירועים ופורומים מקוונים, למשפחות יש הזדמנות להתחבר, לשתף סיפורים ולהחליף חוויות וטיפים. אינטראקציות אלה מטפחות קהילה תומכת שבה אנשים שואבים כוח אחד מהשני.

העלאת המודעות בחברה

מעבר לתמיכה הישירה שלהם במשפחות, עמותת לתת תקווה תומכת בזכויות ובצרכים של הילדים שמתמודדים עם מחלות קשות. העמותה משתפת פעולה עם אנשי מקצוע רפואיים, קובעי מדיניות וארגונים כדי להעלות את המודעות לאתגרים העומדים בפני ילדים אלה ומשפחותיהם. באמצעות העלאת המודעות למצוקותיהם, לתת תקווה מניעים שינויים מערכתיים המשפרים את הגישה לשירותי טיפול ותמיכה איכותיים.

למה לתת תקווה מצליחים?

את ההצלחה והאפקטיביות של עמותת לתת תקווה ניתן לייחס למספר גורמים מרכזיים, והם:

  1. גישה אמפתית: במרכז המשימה של לתת תקווה נמצאת אמפתיה בלתי מעורערת למאבקים העומדים בפני המשפחות. הם גרמו להבנה עמוקה של האתגרים שהמשפחות מתמודדות איתם. גישה זו המונעת מאמפתיה גורמת לקשר אמיתי עם המשפחות שמבקשות תמיכה.
  2. תמיכה הוליסטית: לתת תקווה מבינים שהאתגרים של מחלות קשות אצל ילדים הם רבים. לכן, מודל התמיכה שלהם מתייחס לממדים שונים, פיזיים, רגשיים וכלכליים. גישה מקיפה זו מבטיחה שהמשפחות יקבלו את הסיוע הדרוש להן בכמה חזיתות, מה שמוביל לתמיכה הוליסטית ויעילה יותר.
  3. שיתופי פעולה: העמותה מכירה בכך שאין ביכולתם להשיג את מטרותיהם לבד, ולכן הם משתפים פעולה עם מוסדות רפואיים, תורמים, מתנדבים ובעלי עניין אחרים. שיתופי פעולה אלה מגבירים את השפעת מאמציהם, ומאפשרים להם להגיע ליותר משפחות, לספק משאבים טובים יותר ולהניע שינוי חיובי בקנה מידה גדול יותר.
  4. מחויבות לטווח ארוך: מחלות קשות אצל ילדים כרוכות לרוב בטיפולים ממושכים ובאתגרים מתמשכים. המחויבות של לתת תקווה משתרעת מעבר להתערבויות הראשוניות. הם עומדים לצד המשפחות לאורך כל הדרך, ומתאימים את תמיכתם לצרכים המשתנים לאורך זמן. מסירות ארוכת טווח זו יוצרת תחושת אמון ואמינות למשפחות שמתמודדות עם האתגר הלא צפוי.

לסיכום 

עמותת לתת תקווה הוקמה במטרה לספק תמיכה לילדים החולים במחלות קשות ולבני משפחותיהם. העמותה צמחה לרשת של כוח משותף המעניק טיפול הוליסטי והעלאת המודעות. עבודתם של לתת תקווה מבוססת על האמונה שאמפתיה, חמלה ואחדות חיוניות להתגברות על מצוקות. התוכניות והשירותים של העמותה מסייעים למשפחות להתמודד עם אתגרי המחלה הקשה, תוך מתן תמיכה רגשית, סיוע כלכלי ועזרה מעשית. עבודת העמותה סייעה ליצור עתיד מזהיר יותר לילדים החולים במחלות קשות ולבני משפחותיהם.