בתקופה האחרונה רבים מאיתנו נצמדים לרדיו בעיקר כדי להעביר את הזמן, כאשר יש לא מעט ערוצים ותחנות שאפשר להאזין להן ביניהם גם פודקאסטים מעניינים. אז מה אנחנו מבקשים מרדיו? דיווחים בזמן אמת, מבזק חדשות כל שעה, מוזיקה טובה ותוכניות מעניינות. את כל אלה מספקת תחנת הרדיו גלגלצ שהפכה בעשורים האחרונים לבין התחנות הנשמעות ביותר!

גלגל'צ היא תחנה הפועלת בשיתוף משרד התחבורה והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים ומופעלת על ידי שדרני רדיו ותיקים ומומחים בתחום המוזיקה, וגם על ידי חיילים בשירות הצבאי.

התחנה הוקמה בתחילת שנות ה90 של המאה העשרים ומשדרת עד היום מוזיקה ברצף, דיווחי תנועה, תוכניות מוזיקה פופולאריות ותשדירים בנושא בטיחות בדרכים. אז מהן התכוניות הכי חמות ופופולאריות בתחנה? הנה כמה דוגמאות:

'מדינה בדרך' עם הדר מרקס

אחת התוכניות הפופולאריות של גלגלצ שרבים מאזינים לה בעיקר כשהם בדרכם לעבודה. התכנית ידועה גם בשם 'הדר מרקס עושה לי את הבוקר' ומשודרת בימי ראשון עד רביעי משעה 07:00 בבוקר עד 10:00. בתכנית ניתן לשמוע מוזיקה עכשווית וקצת דיבורים על האומנים השונים שיצרו את המוזיקה הזאת. בין היתר התכנית מלווה בהרבה דיווחים אודות פקקי תנועה ועומסים: כך שרבים יכולים לדעת מה צפוי להם בדרכים.

הכי חם בגלגלצ: התוכניות שאתם חייבים לשמוע!

'קולות החיילים'

החיילים שלנו פרוסים בכל רחבי הארץ, מהצפון עד הדרום וגם הם רוצים להאזין למוזיקה טובה. 'קולות החיילים' היא תכנית שמשודרת בכל יום בין ראשון לחמישי בשעות 10:00 עד 12:00 בצהריים. החיילים שמתקשרים או משאירים הודעות לתוכנית בנוגע לשירים שהם רוצים לשמוע – יוצרם קשר מכול חילות צה"ל ובוחרים בקלות את המוזיקה שהם אוהבים. המוזיקה שנבחרה מתנגנת ברצף וממלאה את הצהריים בצלילים נעימים ופלייליסט מצוין.

'עשורים' עם ערן אליקים

אם בא לכם לצאת למסע מוזיקאלי בזמן תוכלו להאזין לתוכנית של ערך אליקים שסוקרת 50 שנה של מוזיקה, החל משנות ה 70 עד שנות ה2000. התכנית תזכיר לכם את הקלאסיקות של שנים אלה ותחשוף אפילו שירים שטרם הכרתם.

'התכנית של אחינועם בר'

אחינועם בר היא שדרנית צעירה שפותחת את הבקרים בגלגל'צ. אחינועם משדבר למאזינים עם קולה המלטף ובד בבד משמיעה מוזיקה טובה לצד מבזקי תנועה. אחינועם מאפשרת להתעורר ברכות אל השעות המוקדמות יותר של הבוקר ומשדרת תכנית לא פחות טובה גם בשעות הערב.

'האנשים של המוזיקה' עם יואב קוטנר ואורלי יניב

את יואב קוטנר כולנו מכירים ויודעים כי מדובר באדם שכל חייו הוא מוזיקה. אורלי יניב היא מבין הבכירות בתחום הרדיו והיא שדרנית רדיו ותיקה עם ידע מטורף במוזיקה. השניים חוברים לתוכנית לילה שמשודרת מ 22:00 עד חצות בתכנית משמיעים השניים אחד לשני מוזיקה טובה ולעיתים אף מארחים אורחים מעניינים.

'כמעט סוף שבוע' ו'סוף שבוע רגוע'

מי מאיתנו לא רוצה שסוף השבוע כבר יגיע? כשהוא כבר כאן: אנחנו רוצים להנות ממנו על הצד הטוב ביותר. התכנית 'כמעט סופשבוע' של גלגלצ תיקח אתכם ברכות את הסופ"ש המיוחל ותשמיע לכם מוזיקה נעימה ומרגיעה שנבחרה במיוחד עבור הסופ"ש. 'כמעט סוף שבוע' מתחילה ביום חמישי ונמשכת עד שישי – יום בו אפשר להנות מתוכנית בשם "סופשבוע רגוע" עם מוזיקה שמתאימה כמעט לכל סיטואציה או פעילות.

אז אם בא לכם להאזין למוזיקה טובה במשך כל שעות היום והלילה – כדאי לבחור את התוכניות של גלגלצ ולהאזין למגוון רחב של שירים מעולים ותכוניות רדיו מעניינות.