האפשרות של עבודה מעבר לים ומשכורת במטבע זר קורצת לגברים ונשים בטווח רחב של גילים. במאמר הבא נסביר למה כדאי לעשות את זה באירופה, מה היתרונות מבחינת ישראלים וכמובן איך מוצאים עבודה טובה.

יותר ויותר אנשים מגלים בשנים האחרונות את היתרונות של עבודה באירופה ובאחת ממדינות האיחוד. עבודה מן הסוג הזה מציעה שורה ארוכה של יתרונות, מה גם שהיא עולה בקנה אחד עם הרצון לרענן את השגרה ולהרוויח סכומי כסף גבוהים יותר. כמו כן, אירופה עצמה מחולקת לכמה מדינות שונות שחברות באיחוד ולכן קל להתנייד בתוכה.

מה היתרונות של אירופה מבחינת עבודה?

עבודה מעבר לים היא תמיד פתרון מעולה עבור אנשים שרוצים להרוויח סכומי כסף יחסית גבוהים. משום שמטבע זר כמו אירו או דולר גבוה יותר מהשקל, המשמעות היא שגם במשכורת בסיסית ניתן לחזור לארץ עם חיסכון משמעותי. יתרה על כך, איכות החיים באירופה ובארצות הברית גבוהה מאוד והיא מבטיחה חוויה בלתי נשכחת עוד לפני תלוש המשכורת הראשון.

ספציפית באירופה, היתרון הוא שמדובר על יעד קרוב. לא צריך לסבול מג'ט לג כאשר טסים לאירופה, היא נמצאת במרחק של 5-4 שעות טיסה ואין בעיה לצאת ולחזור ממנה בלי צורך להוציא ויזה מסובכת. המון ישראלים מרגישים באירופה בבית, גם במדינות שבהן לא דוברים אנגלית, מה שמסייע להתאקלמות מהירה.

 

איזה אפשרויות עבודה יש באירופה?

היתרון של עבודה ביבשת כמו אירופה הוא שיש המון אפשרויות לבחור מתוכן. גברים ונשים בגילים שונים יכולים למצוא את העבודה שמתאימה להם, כי אירופה היא יבשת חזקה עם כלכלה בריאה ועם אחוזי תעסוקה גבוהים. בשביל למצוא את העבודה המתאימה, כל שנדרש הוא להכין את שיעורי הבית ולהכיר את האפשרויות שעל הפרק.

השוואה בין סוגים שונים של מקומות עבודה מעבר לים יכולה להתבצע עוד לפני שיוצאים מהבית. באמצעות אתרי אינטרנט, רשתות חברתיות והמלצות של חברים ומשפחה ניתן לדוגמה לדעת באיזה מדינה באירופה להתמקד. לאחר מכן, נכנסים אל עובי הקורה ומבררים לגבי תנאי קבלה לעבודה מועדפת או מתגמלת במיוחד.

שילוב של לימודים ועבודה

אירופה היא התשובה עבור סטודנטים מישראל שרוצים לשלב עבודה עם לימודים. בניגוד לישראל שבה יוקר המחיה גבוה, באירופה באים לקראת הסטודנטים ואפשרויות התעסוקה משתלבות בקלות רבה עם מסלולי לימוד להשכלה גבוהה.

המשמעות היא שגם אם מגיעים לאירופה כדי לעבוד לתקופה ארוכה יחסית של כמה שנים ברצף לאורך התואר הראשון או השני, עדיין שומרים על איכות חיים גבוהה ומשכורות מכובדות. מבחינת גברים ונשים שמחפשים את הצעד הבא בחיים האישיים שלהם, זהו פתרון שיש לו יתרונות משמעותיים.

עבודה גם למי שאין להם דרכון אירופאי

כאן המקום להבחין בין גברים ונשים עם דרכון אירופאי לבין כאלה שיש להם רק דרכון ישראלי. עבור בעלי דרכון אירופאי, היכולת למצוא תעסוקה באירופה היא עוד יותר נגישה, מהירה, זמינה וחסכונית. בעלי דרכון אירופאי יכולים למשל ללמוד בחינם בחלק מהמדינות החברות באיחוד, כמו גם לעבור בין מדינות האיחוד בקלות ובלי להציג אף מסמך נוסף.

אצל מי שאין להם דרכון אירופאי, יכול להיות שיהיה צורך להוציא ויזת סטודנט. אבל גם במקרים כאלה, ההתנהלות הבירוקרטית היא חד פעמית בלבד. ניתן לבצע אותה עצמאית באתרי האינטרנט, אפשר להשלים את התהליך מראש ויש הרבה מעסיקים שלוקחים את המשימה על עצמם. אז כמו תמיד, רק צריך לבדוק ולהכיר את היתרונות כדי לנצל אותם.