שיאי העולם בספורט

המאמר הבא יכול לעניין הן את מי שאוהב לעסוק בספורט והן למי שעדיין לא גילה את החיידק. בחרנו להביא לכם כאן כמה מאירועי ושיאי הספורט הגדולים בכל הזמנים בכדי להראות למה מסוגל הגוף האנושי כאשר הוא מחובר להרבה כוח רצון, עבודה קשה וכישרון. אנחנו מקווים שהדברים הללו יגרו אצלכם את התאבון לצאת ולהתאמן בכל ספורט אשר תבחרו לנכון. על היתרונות של פעילות ספורטיבית לא נרחיב כאן אבל די בלהזכיר שהיא יכולה לשפר כמעט כל מצב גופני, החל מהחלמה מפציעה וכלה במצבים נפשיים שונים.

האם גם אני יכול לשבור שיא ספורטיבי?

השיאים והרגעים ההיסטוריים שנתאר כאן הם באמת כאלו שנלקחו מאירועים וספורטאים גדולים מהחיים. אם אתם מרגישים שיש לכם כשרון כלשהו ויכולת התמדה בענף ספורט מסוים, אולי גם אתם יכולים להגיע לשיאים. גם אם השיאים שלכם יהיו שונים מהמתואר כאן, הם עדיין יכולים להיות מספקים. תוכלו למשל להתחיל להתחרות בליגה מקומית או ליגה של בני גילכם. שם תוכלו להשתפר ולנסות לכוון הכי גבוה שניתן. אנחנו מבטיחים הרבה סיפוק לכל מי שלפחות ינסה. זכרו שחלק מהחיים של ספורטאים זה גם מה שקורה מחוץ לאימונים. שינה טובה ומסודרת למשל היא מאד חשובה. שמירה על דיאטת ספורט הכוללת מזונות בריאים היא כמובן חלק מהמשחק. בנוסף, תצטרכו לקחת תוספים שונים כגון ויטמינים, מינרלים ולצרוך אבקת חלבון כחלק מהתזונה הרגילה שלכם. שמירה על הרגלי חיים בריאים אחרים היא מתבקשת, למשל הימנעות מאלכוהול ושמירה על הגוף מפני מזהמים כגון עישון פאסיבי. למרות שזה נשמע קשה, ההישגים שלכם שלבטח יגיעו, יהפכו את הכל למשתלם. אז קבלו מעט השראה ונעבור לשיאים השונים:

שחייה

השחיין האמריקאי מייקל פלפס החליט שהוא רוצה להשאיר חותם בהיסטוריה של המשחקים האולימפיים. הוא הצליח ובגדול: פלפס זכה בעשרים ושמונה מדליות אולימפיות שונות במשחקים האולימפיים. הוא עשה זאת בין השנים 2004 ו2016. ההישג הזה נהיה עוד יותר מרשים כאשר נחשפים לזהות המדליות עצמן: רובן מדליות זהב, עשרים ושלוש במספר והיתר כסף או ארד. קשה יהיה לשבור את השיא הזה בעתיד הנראה לעין.

ריצה למרחק קצר

יוסיין בולט הצליח לקבוע שיא היסטורי בריצת 100 מטר. זה קרה באליפות העולם באתלטיקה בברלין בשנת 2009. ההישג המדהים של בולט הוא בכך שהוא הצליח להגיע לזמנים שנקבעו בעבר רק על ידי ספורטאים שהשתמשו בחומרים אסורים להשגתם. בולט קבע שיא של 9.58 שניות אשר מחזיק עד היום, למעלה מעשור מאז שנקבע כאשר לא ניתן לראות באופק איום על השיא.

כדורגל

ליאו מסי סיפק במהלך הקריירה שלו כמה וכמה שיאים שונים. השיא המדהים ביותר לדעתנו הוא זה שנקבע בשנת 2012 כאשר הוא כבש לא פחות מ-91 שערים! וזה אפילו לא השיא היחיד שלו. ישנם כדורגלנים טובים מאד שכובשים חמישית מהכמות הזו.

כדורסל

שיא השלשות למשחק כדורסל נקבע בשנת 2016 במשחק בליגת הNBA- בין גולדן סטייט ווריורס לניו אורלינס פליקנס. השחקן סטפן קרי קלע לא פחות מ13 שלשות באותו משחק בנובמבר כאשר הוא מזכה את קבוצתו, רק מאותן שלשות, ב-39 נקודות!

למרות ההישג הקודם, אם תרצו לצרף לקבוצתכם שחקן שיוסיף לכם שלשות רבות, תצטרכו להחתים את ריי אלן שקבע בקריירה שלו 2973 שזה כבר קרוב לתשעת אלפים נקודות!

טניס

אם סופרים זכיות בטורנירי גראנד סלאם, רוג'ר פדרר משווייץ הוא השחקן שהצליח לזכות בהכי הרבה מהם – 19 סה"כ! הוא גם אוחז בשיא של מספר המשחקים הרב ביותר בניצחון בגראנד סלאם – 320 סה"כ!

אופניים

האדם שניצח הכי הרבה פעמים את המרוץ המפרך טור דה פראנס הוא לא אחר מלאנס ארמסטרונג, 7 פעמים. התארים אמנם נלקחו ממנו בעקבות חשיפה שהוא נטל חומרים אסורים. בכל אופן, הניצחונות של אותן שנים לא הועברו לרוכבים אחרים ובכל מקרה, סמים אסורים היו מאד מקובלים אז בקרב כל הרוכבים.