קניית רכב יד שנייה

רכישה של רכב מיד שניה יכולה להיות החלטה נבונה ביותר מבחינה כלכלית. קיימים רכבים מעולים מדגמים חדישים שהם בני שנתיים או שלוש. אתם למעשה מקבלים רכב ברמה גבוהה מאד ונהנים מהנחה משמעותית במחיר. רוב ירידת הערך ברכבים מתרחשת בשנתיים הראשונות שלהם על הכביש. למעשה, הקונה הראשון 'סופג' בשבילכם את מרבית הנפילה במחיר. כל מה שנשאר לכם לעשות הוא למצוא רכב יד שניה שהוא מתאים לכם מבחינת הנתונים והוא גם במצב טוב. בדיוק לשם כך חיברנו את הסקירה הבאה.

בחירת הרכב המתאים

השלב הראשון ברכישה של רכב יד שניה היא התמקדות במספר דגמים אפשריים. זה השלב לבחור בגודל הרכב, בסוג תיבת ההילוכים ובסוג ההנעה – בנזין, דיזל, חשמלי או היברידי. אחד הדברים שמומלץ לעשות הוא לראות אילו דגמים נמכרים על ידי חברות השכרה או ליסינג שונות. להן יש ניסיון רב עם אלפי רכבים ולכן הן מבצעות רכישות של דגמים מוצלחים ואמינים יחסית. באתר suncar תמצאו מגוון דגמי מכוניות מומלצים למכירה. תמצאו באתר גם חומר רב לגבי אותם רכבים ואפילו אפשרות להתייעץ ללא כל מחויבות מצידכם.

בדיקת הרכב

לאחר בחירה כללית של דגמים אפשריים, אנחנו מגיעים לשלב הבדיקה של רכבים ספציפיים. כבר לפני ההגעה ניתן לבקש או לשאול לגבי ההיסטוריה של הרכב. שאלו לגבי תאונות, תיקונים או החלפות של חלקים קריטיים בראשם מנוע או אפילו ראש מנוע. השאלות הללו יבואו גם בכדי שלאחר מכן לא יוכלו להגיד לכם 'לא שאלתם'. כאשר אתם מגיעים לראות את הרכב חשוב לבצע עליו נסיעת מבחן. דאגו לבצע נסיעה הכוללת גם דרכים בין עירוניות בהן תוכלו לבדוק רעשים שונים גם במהירות גבוהה. בצעו את הנסיעה הזו ללא רדיו או מוזיקה. נסו לפתוח חלון מידי פעם ולהאזין למנוע. הוא אמור להישמע אחיד וללא רעשים מוזרים.

בדקו את הרכב באופן שיטתי, קודם מבחוץ מקדימה לאחור. שימו לב לסימני תיקון שונים. בדקו אם יש סימני צביעה או שריטות על הצבע. בדקו שכל הצמיגים תואמים זה לזה והם המצב טוב. בדקו את הג'אנטים וגם את החלק הפנימי של המרכב מעל הגלגלים. אם יש שם פגיעה, זה סימן לא טוב. בתוך הרכב בדקו את סימני השחיקה של הדוושות והשטיח. שטיח לא מקורי על רכב בן שנתיים למשל זה סימן מחשיד. בדקו את הריפודים והמתגים השונים וודאו שהכל עובד.

בדיקת מוסך

במידה שהרכב עבר את הבדיקה שלכם, תוכלו להביא אותו לבדיקה מקצועית במוסך. שווה להוציא את הכסף הזה כי בסופו של דבר זה יביא אתכם לרכישה של מכונית אמינה יותר. חשוב שאתם תהיו אלו שבוחרים את המוסך בו תתבצע הבדיקה. אם אתם רוכשים רכב מחברה גדולה, דרשו שהיא תתחייב בבדיקה שעוברת חלק. ממצאי הבדיקה במוסך הם אף פעם לא מושלמים. חשוב לשבת עם איש מקצוע מטעם המוסך ולהבין את המשמעות של כל סעיף מבחינת עלות תיקון וחומרה שלו.

 

לבסוף נמליץ לכם לקנות מחברה גדולה שמתעסקת עם רכבי השכרה וליסינג. בחברות הללו הרכבים מקבלים טיפולים מסודרים בזמנים קבועים. יש להן הרבה ניסיון בתחזוקה וגם עלויות הטיפול הן נמוכות יותר בשבילן. זה מוביל לרכבים שיהיו כמעט תמיד ברמת תחזוקה גבוהה ביותר. יתרון נוסף ברכישה מחברה כזאת הוא האחריות שהיא נותנת לכל רכב. אתם למעשה מקבלים אחריות הדומה לזו הניתנת על רכב חדש (גם אם קצרה יותר) הכוללת את הרכיבים העיקריים. לעיתים אותן חברות אפילו מציעים אחריות מורחבת, דבר שמבטיח רכישה בראש שקט.