שילוב עיקרון עתיק עם תחכום טכנולוגי מודרני – זהו האופן המעניין, שבו עובד ייצור מוצרי פלסטיק בהזרקה. אם אתם בעלי עסקים שמחפשים פתרונות טכנולוגיים חדשניים לייצור מוצרים, כדאי לכם להכיר שיטה זו ואת עולם ייצור הפלסטיק בכלל.

 

פלסטיק – במרכז עולם הייצור

פלסטיק הוא לכאורה חומר זול ופשוט, אשר מיועד למוצרים כאלה בדיוק – זולים ופשוטים. מחשבה זו לא עושה צדק עם הפלסטיק, שהוא למעשה חומר מיוחד ושימושי להפליא. הוא גם בהחלט מהווה רכיב חשוב, במוצרים יקרים ואפילו יוקרתיים מסוגים שונים. זהו חומר מלאכותי עם מגוון רחב של הרכבים ותכונות ולכן – לא כל ה"פלסטיקים" אותו הדבר! אם תפנו למקצוענים בתחום זה, עבור ייצור המוצר שלכם, תוכלו להתרשם ישירות מהאפשרויות והתחכום. חברה שמתמחה בכך כגון ארק אוטומציה, תציע שירותי הזרקת פלסטיק וגם שירותים בתחום התבניות שדרושות לשם כך (מייד נסביר). זאת, מאחר שהזרקת פלסטיק היא טכניקה בולטת מאוד בייצור מוצרים שמבוססים עליו. היא איננה היחידה, אך היא מהירה, גמישה במיוחד ומשתלמת. ההזרקה מפיקה מוצר במצבו הבסיסי, שלאחריו ניתן להוסיף לו עיבוד וגימור מסוגים שונים.

מה היא טכניקת ההזרקה?

הזרקת פלסטיק, הוא הרעיון העתיק של יצירת תבניות ומילוי בחומר שאינו מוצק. בהמשך החומר הופך למוצק ומקבל את המבנה שהתבנית הכתיבה לו. שיטה זו, רואים ביצירת לבני בוץ לבנייה מסורתית, ביציקות חלקי מתכת על ידי נפחים ועוד. כך שזה לא רעיון חדש. הפופולאריות הרבה שלו לאורך השנים, נובעת פשוט מתועלותיו המוכחות בשטח. הוסיפו לכך את היכולות המודרניות של עולם הייצור ומתקבל פתרון רב עוצמה ליצירה מהירה של מוצרים. כל זאת, עם הקפדה על פרטי פרטים ועם גימור מוקפד, בהתאם לדרישותיכם. היציקה דורשת כמובן תבניות, אשר מתכננים ומייצרים כשרות משלים. הזכרנו שהפלסטיק מציע גמישות בהרכב ובתכונות. בהקשר הזרקה, זה אומר שניתן להזריק מבחר תערובות חומרים, שהם שימושיים במיוחד למטרות שונות. למשל חומרים רפואיים ביו קומפטביליים, במסגרת ייצור מוצרים רפואיים וקוסמטיים. הכוונה לחומרים שבטוחים לשימוש בצמוד לגוף האדם. דוגמה בולטת נוספת מספק ה-PVC, שהוא חומר זול, קל ועמיד במיוחד. PVC גם ניתן למחזור קל יחסית, כך שהוא פחות מזיק לסביבה.

 

עוד על י.ש.ר תעשיות פלסטיק 

י.ש.ר תעשיות פלסטיק היא מומחית לתחום הפלסטיק, אשר מציעה שירותים בתחום זה לעסקים גדולים. החברה מיוחדת, באופן שיהיה מעניין ושימושי לבעלי עסקים באשר הם: היא מציעה פתרון שלם וכולל בנושא ייצור הפלסטיק, של אפיון, ייצור, הרכבה ואריזה, הכל מספק אחד. מבחינתכם זה אומר בין השאר, חסכון בזמן ובכסף, קבלת מוצר יותר איכותי, צמצום של הפחת וכן פישוט הלוגיסטיקה וההובלה. מבחינת הזרקה, תוכלו לקבל אצלה שירותים מתקדמים, כגון הזרקת פלסטיק מחומרים טכניים ומגוונים או הזרקת שני חומרים על אותו מוצר (הזרקה דו קומפוננטית). זאת, בסיוע כ-30 מכונות הזרקה, של 50 עד 1,400 טון! מבחינת התבניות להזרקה, י.ש.ר תעשיות פלסטיק מציעה שירותי תכנון וייצור תבניות וכלים למטרה זו, לצד שירותי תחזוקה שוטפת לתבניות, תיקון תבניות ואחסונן עבור הלקוח אצלה. עבור ייצור מכלולים שלא ניתן לייצר במסגרת תהליך ההזרקה, משתמשים במכונות הלחמה אולטראסונית מיוחדות. הזכרנו קודם פתרון שלם וכולל ואכן, תמצאו אצלה גם שירותי עיבוד שבבי משלים, צביעה, דפוס, הרכבות ועוד. כאמור – כתובת אחת איכותית, לכל הדרוש.

 

לסיכום

בתכנון והזמנת מוצרים חדשים, מומלץ לזכור תמיד את "ידידכם" הפלסטיק, אשר באמצעות טכניקת ההזרקה מסוגל לתרום לכם רבות. זאת, הן לגבי המוצר עצמו והן לגבי עלויות הייצור השוטפות.