אתר כיפה מהווה פורטל אינטרנטי פופולרי ייעודי לציבור הציוני-דתי. פורטל זה עוסק במגוון נושאים הקשורים ביהדות ובאורח החיים הקשור לציונות הדתית. נציין, כי בתחילת דרכו לא היווה הפורטל, פלטפורמה חדשותית, אלא מדיה לעניינים הלכתיים. כיום, הפורטל התרחב והוא משתף כותבים מכל קצוות קשת הציונות הדתית ומגוון מדורים מרתקים. אתר כיפה- כל מה שעדיין לא נחשפתם אליו.

איך הכל התחיל?

אתר כיפה הוקם על ידי תלמיד ישיבת בני עקיבא כפר הרואה (שעבר בהמשך לישיבת אורות שאול) במטרה להוות פלטפורמה אינטרנטית חדשנית לביצוע מכירת חמץ דרך האתר. בועז נכטשטרן, המייסד, שילב באתר דברי תורה שונים ומקבץ מתכונים של אימו. עם השנים היוזמה התרחבה מאוד וכיום אתר כיפה הוא פורטל מפורסם לענייני יהדות ממוקד קהל יעד של הציבור הדתי לאומי. מדורי האתר התרחבו והוא נחשב לאתר חדשות מועדף עבור רבים.

תוכן אתר כיפה

האתר מכיל מגוון תכנים הקשורים ביהדות והלכה מתוקף תפקידו כאחד מפורטלי האינטרנט הדתיים המובילים.

מערכת הפורומים של אתר כיפה

מערכת הפורומים באתר כיפה כוללת מגוון תחומי עניין הסובבים את אורח החיים הדתי. כך לדוגמה פורום בענייני "שירות לאומי", פורום בענייני "ישיבות", פורומים של יישובים דתיים, תנועות נוער ועוד.

נציין כי הפורומים הפעילים ביותר באתר הם פורומים העוסקים באקטואליה של המגזר ופורומים העוסקים במשפחה והורות כחלק מאידיאל המשפחות הברוכות התואם את השקפת העולם וערכי המשתייכים לציבור הדתי והדתי לאומי.

 

 

שו"ת בכיפה

חשוב לדעת כי באתר כיפה קיים מדור שאלות ותשובות המאפשר שליחת שאלות מגוונות לצורך מענה רבני. במדור ניתן להתייעץ גם עם אנשי מקצוע שונים.

הרבנים המעניקים מענה במסגרת אתר כיפה במדור שאלות ותשובות הם: רבני ישיבת הר ברכה, הרב בן ציון אלגאזי, הרב בניהו ברונר, הרב אלדד יונה, הרב משה קליין, רבני ארגון כושרות, רבני מכון התורה והארץ, הרב יוסף אלנקווה, הרב יהודה עמיחי, רבני ישיבת ברכת יוסף.

מקוואות בארץ

באתר כיפה קיימת רשימה של רשימות וביקורות בנוגע למקוואות ברחבי הארץ.

ביקורות סרטים

באתר קיימת פינה לביקורת על מבחר סרטים, כאשר הדירוג ניתן על פי אמות מידה חינוכיות והלכתיות.

פינות ומדורים נוספים

באתר קיימת פינת מתכונים מתעדכנת, המבוססת כמובן, על מתכונים כשרים בלבד. בנוסף, האתר כולל מספר בלוגים, מדור פרשת שבוע, מדור הנוגע למשפחה, מדור כשרויות, מדור חדשות ועוד מגוון נושאים העולים לסדר היום.

מי ומי הנמנים על כותבי אתר כיפה?

בין כותבי אתר כיפה נוכל למנות את הרב אלדד יונה, הרב יובל שרלו, אלישיב רייכנר, דוד נתיב, אהוד מקסימוב, יוני לביא, נדב גדליה ועוד.

פורטל כיפה – פעילויות נוספות

פורטל אתר אינו שוקט על השמרים. בין השנים 2006-2008 אורגן כנס שנתי על ידי האתר בנושא יהדות, חברה ואינטרנט. הכנס נעשה בשיתוף עם מכללת ליפשיץ. בכנס שולבו פאנלים והרצאות רבנים, פעילי ציבור, אקדמאים, אישי ציבור ופעילי אינטרנט. הכנס עסק ביחסי הגומלין השונים בין החברה הדתית והאינטרנט.

מעניין כי החברה המפעילה את האתר אחראית על מגוון אתרי ציונות דתית נוספים כדוגמת: ישיבות הסדר, צהר ועוד.

לסיכום

אתר כיפה מתאים למתעניינים בחדשות בציונות הדתית ומחפשים פלטפורמה אינטרנטית לצפייה והתרשמות מתכנים הקשורים ביהדות. האתר מספר מגוון מדורים המיועדים לציבור הדתי-לאומי על גווניו השונים.