מאז ומתמיד – להיות הורה זה לא דבר פשוט, אבל נראה שהאתגרים עמם מתמודדים הורים היום, בעידן הטכנולוגי של שיתוף המידע בו אנו חיים הם כפולים ומכופלים. כל זה נעשה כמובן, כאשר במרבית המשפחות שני ההורים יוצאים לעבוד מפני שזו הדרך היחידה בה מתאפשר לנהל משק בית מבחינה כלכלית ונראה שיותר מתמיד, הורים רבים מבקשים את ההכוונה שתאפשר להם לעשות את תפקידם בצורה טובה. יש כאלו שמחליטים לזרום ופשוט לכבות שריפות בתהליך החינוך מול הילדים כאשר אלו צצות, אחרים מחפשים תשובות אצל הורים, מה שלפעמים יכול לעזור, אך לעתים נראה כי ההבדלים המשמעותיים בין הדורות הפכו את העניין ללא רלוונטיים. לצד אלו, יש את מי שמנצל את היתרונות של הטכנולוגיה דווקא כדי לצמוח כהורה ולהתמודד עם האתגרים השונים של ההורות. למה אנחנו מתכוונים? ובכן, במקומות שונים ברשת ניתן לקבל מידע מצוין בתחומים שונים הקשורים בגידול הילדים. מידע שהוא לא רק תיאורטי, אלא כזה שיכול הלכה למעשה לסייע להורים עם האתגרים שבפניהם. אחד המקומות המצוינים למצוא את המידע הזה הוא אתר "איך גדלת" ואנחנו רוצים לספר לכם עליו כעת.

מידע חשוב לכל הגילאים

בראש ובראשונה שווה לדעת שבאתר איך גדלת יש מידע חשוב לכל הגילאים והוא ממש לא רלוונטי רק לתקופה אחת בילדות. לחצו כאן ותוכלו להתרשם מהקטגוריות השונות באתר לפי חלוקת גילאים נוחה:

תינוקות

מידע על פגים, התפתחות וקשר עם ההורים, תזונה, משחק ולמידה ועוד. כל המידע המקיף על גידול תינוקות שחשוב שיהיה להורים.

פעוטות

שינה והתפתחות, קשר עם בני גילם, תזונה נכונה, גמילה מחיתולים ומוצצים וכן הלאה.

ילדי גן

מידע חשוב על פעילות גופנית, קשרים חברתיים בגילאי גן, התפתחות, פעילות גופנית ועוד.

המדריך המקוון להורים: הכירו את אתר "איך גדלת"

ילדי בית ספר

עוד תקופה חשובה בהתבגרות של כל ילד. באתר ניתן למצוא הרבה מאד מידע חשוב על תקשורת ויחסים, בריאות וחולי, פנאי ומדיה, התבגרות ועצמאות ועוד.

בני נוער

לפי הורים רבים מדובר בתקופה המאתגרת ביותר שגם לפעמים באה לידי ביטוי במרד גיל הנעורים. באתר אפשר למצוא הרבה מידע חשוב על תקשורת עם מתבגרים, המלצות לתזונה, יחס למדיה ודימוי גוף ועוד.

מידע להורים

המומחים באתר מאמינים כי חשוב לשים את הזרקור גם על ההורים בתהליכי החינוך והדגש על ההתפתחות של כל אדם כהורה הוא חשוב לא פחות. על כן יש מדור שלם באתר העוסק בהורים ומדבר על נושאים חשובים כמו זוגיות והורות, אימהות, הורות וקשר עם הילדים, מערכות היחסים עם הסבים והסבתות ועוד.

צרכים מיוחדים

אמרנו כבר שכל הורה לילד מתמודד עם לא מעט אתגרים מסוגים שונים, אבל אין ספק שעבור הורים לילדים עם צרכים מיוחדים (שהופכים לאחר מכן לבוגרים עם צרכים מיוחדים), האתגרים הללו הם קשים ומורכבים פי כמה וכמה. במדור באתר המוקדש לצרכים מיוחדים יש מידע חשוב על הורות בסיטואציות הללו, על מקום האחים במשפחות בהם יש ילדים עם צרכים מיוחדים, טיפים על התנהלות מול מערכת הבריאות ועוד.

מידע אקטואלי המתעדכן באופן שוטף

חשוב לדעת שלצד המדורים המצוינים הללו, באתר ניתן למצוא בכל זמן מידע עדכני ואקטואלי. כך למשל, בתקופות של מתיחות ביטחונית, אפשר למצוא באתר מידע חשוב על טראומות וכיצד יש לטפל בהן כאשר הן מופיעות אצל ילדים, הורות בזמן לחימה ומשברים ביטחוניים ועוד.

לסיכום – אין ספק שהורות זה לא דבר פשוט וכל הורה צריך לשאוף ללמוד כמה שניתן במהלך הדרך. באתר "איך גדלת" אפשר לעשות את בצורה מצוינת ואנו ממליצים להיכנס ולהכיר אותו.