מאז שנגיף קורונה התפרץ בישראל, לא מעט תושבים החלו לפתח תחביבים חדשים, כי השהות הממושכת בבית והיעדר התעסוקה בהחלט היו מאוד מאתגרים. אחד התחומים שפרח בשנה האחרונה הוא תחום היצירה. אילו טרנדים ילוו אותנו בשנת 2021? מאמר בנושא.

תחום היצירה בשיאו!

למרות שהשנה האחרונה הייתה לא פשוטה, תחום היצירה דווקא שגשג, בין אם מדובר בתחומי יצירה למבוגרים ובין אם אלו תחומי יצירה לילדים. למרות שהיו לא מעט סגרים, והחנויות הפיזיות היו סגורות, רבים ביצעו רכישה בחנות יצירה אונליין, כך שכל חומרי היצירה הגיעו עד לפתח ביתם, ואפילו די במהירות.

סקראפבוק (יצירה בנייר)

עולם היצירה בנייר בהחלט תפס תאוצה, וקהילת היוצרות (יש רוב נשי בתחום) גדלה בשנה האחרונה באופן ניכר. בתחום זה יוצרים עבודות שמבוססות על נייר, כמו כרטיסי ברכה, אלבומי תמונות שנבנים מאפס, ושלל יצירות נייר מרהיבות ומיוחדות. בדרך כלל, נעשה שימוש בכלים וחומרי יצירה ייעודיים, אבל בהחלט ניתן ליצור עבודות גם עם חומרים בסיסיים ובריסטולים פשוטים.

חידוש רהיטים ישנים

אחד הדברים הבולטים ביותר בשנה האחרונה, היה הרצון של רבים לעצב מחדש את הבית – מבלי לקרוע את הכיס. השהות הממושכת בבית, הובילה נשים וגברים לשפץ רהיטים ישנים ולהקנות לביתם מראה ייחודי ומעוצב. שיפוץ רהיטים אמנם אינו יקר (משום שהוא מצריך שימוש ברהיטים ישנים, נייר שיוף וחומרי צביעה ייעודיים), אבל הוא תהליך שמצריך לא מעט סבלנות, ולכן זה לא מתאים לכולם. עם זאת, זה בהחלט תחום יצירתי במיוחד, שעתיד להישאר איתנו לא רק בשנת 2021, אלא גם בהמשך.

מבקרים בחנות היצירה: טרנדים בתחום היצירה שמשגעים את הרשת ב-2021

מקרמה

ובכן, שיטת המקרמה הפכה לנפוצה מאוד בשנה האחרונה, בין היתר בשל הצורך של אנשים רבים לעצב מחדש את הבית וליצור אלמנטים דקורטיביים ייחודיים. מדובר בשיטה להכנת תוצרים באמצעות קשרים, כשבין היתר משלבים לולאות שונות ואלמנטים נוספים כמו חרוזים, נוצות, צדפים ועוד. ניתן להשיג חוטי מקרמה בכל חנות יצירה, ואפילו להזמין מחו"ל, זאת לצד עזרים נוספים כמו חישוקים להכנת לוכדי חלומות, חרוזי עץ בסגנון בוהו-שיק ועוד.

בניית חדרי בריחה בבית

הסגרים שאפיינו את שנת 2020, הובילו לא מעט אנשים להפעיל את החוש היצירתי שלהם, ולהקים חדרי בריחה ביתיים. באמצעות חומרי יצירה ולא מעט דמיון, הם הרכיבו חידות והכינו משחקים מדליקים מחומרים שניתן למצוא בכל חנות יצירה. הטרנד תפס כל כך חזק, וכיום יש קבוצות פייסבוק ייעודיות לבניית חדרי בריחה בבית.

עיצוב תכשיטים

כחלק מהרצון לחסוך בעלויות, לא מעט נשים החלו ליצור את התכשיטים שלהן בעצמן, ולכן תחום עיצוב התכשיטים הפל לטרנדי מאוד בשנה האחרונה, והוא עשוי להישאר איתנו גם בשנת 2021. לא מדובר על צורפות, אלא על עיצוב תכשיטים שכולל חיבור אלמנטים קיימים באמצעות כלים ייעודיים וחריזת חרוזים (משלל חומרי גלם כמו עץ, זכוכית וכו').

יצירה מחומרים ממוחזרים

יצירה מחומרים ממוחזרים הייתה מאז ומתמיד טרנדית בקרב גני ילדים, ולאחרונה, הפך לנפוצה בקרב משפחות רבות. הצורך להעסיק את הילדים במהלך ימי הסגר והבידוד, והרצון לחסוך בעלויות, הוביל הורים יצירתיים למחזר חומרים ולהשתמש בהם בשנית לטובת עבודות יצירה. בין החומרים הנפוצים תמצאו גלילי נייר טואלט, קופסאות שימורים ישנות, מארזי קורנפלקס ועוד.

אין ספק שעולם היצירה בשיאו, ולא מעט טרנדים ילוו אותנו בשנת 2021. מה עכשיו? הגיע הזמן להצטייד בחומרי יצירה שונים, ולהשתלב בטרנד שתופס תאוצה.