תושבי ירושלים והסביבה? גם אתם כמו ישראלים רבים ככל הנראה תזדקקו לשירותים משפטיים במהלך החיים. לפעמים אנחנו צריכים שירותים כאלה לפני רכישת דירה חדשה, לעיתים לקראת הקמה של עסק וכן גם במקרים פחות נעימים כמו מימוש צוואה או תביעה נגד אדם או גוף כלשהו. בנקודה הזו כולנו יודעים לפנות באופן כמעט אוטומטי אל עורכי הדין שמציעים שירותים שונים מהסוג הזה ונראה שרובינו מבינים פחות או יותר איך למצוא את השירותים המתאימים. עם זאת, הרוב מופתעים כאשר הם מגלים שמעבר לעורכי הדין לעיתים גם יש צורך במה שנקרא שירותים נוטריוניים. זה בהחלט יכול להיות מתסכל ומעצבן כשאנו לא מוכנים לזה מראש ועל כן אנו רוצים להסביר בדיוק במה מדובר ואיך ניתן לקבל שירותים כאלו כיום גם מרחוק.

מיהו נוטריון ומהם שירותים נוטריוניים?

אז ראשית חשוב להבין מיהו הנוטריון ומהו תפקידו. ברמה הטכנית הבסיסית ביותר נוטריון הוא למעשה עורך דין בעל 10 שנות ניסיון לכל הפחות שעבר הסמכה מיוחדת מטעם איגוד הנוטריונים שמאפשרת לקבל את תואר הנוטריון. נוטריון למעשה מוסמך לבצע פעולות משפטיות מסוימות שאותן עורך רגיל מן המניין לא רשאי לעשות. אנו מדברים על מגוון רחב ביותר של פעולות כאשר בגדול מדובר על אימות חתימות במקרים מסוימים. למשל כאשר אדם עורך צוואה וחותם עליה, רק נוטריון מוסמך לאשר שהאדם אכן חתם מרצונו ובכך לתת תוקף לצוואה. דוגמה נוספת היא כאשר רוצים לחתום על חוזה משכנתא מול הבנק, מה שאפשר לעשות רק בנוכחות ובאישור של נוטריון. מה שחשוב לדעת זה שכיום ניתן לקבל את כל השירותים האלו ברחבי הארץ, וכן גם בירושלים והסביבה וכי השירותים האלה ניתנים גם באזור הזה לטובת התושבים אונליין ללא שום צורך לצאת מהבית בשביל לקבל אותם. בואו ננסה להבין איך זה בדיוק עובד.

 

 

אילו שירותים נוטריוניים ניתן לקבל אונליין ואיך?

למען האמת זה פשוט ביותר. באתר נוטריון אונליין אפשר לראות ממש בקלות את כל סוגי השירותים שניתן לקבל אונליין. כל מה שצריך זה לבחור את השירות המבוקש, להיכנס ולהזין את הפרטים הרלוונטיים (לצרף כמובן מסמכים אם יש צורך) לשלם ולקבל את השירות בתוך זמן קצר. אחת השאלות הנפוצות בשלב הזה היא האם ניתן לקבל כל שירות נוטריוני מכל סוג שהוא אונליין. ובכן – כאן צריך להבין כי לא שירות נוטריוני הוא כזה שאפשר לקבל אונליין. הסיבה לכך היא שיש כמה הליכים המצריכים נוכחות פיזית של המבקש מול הנוטריון במהלך החתימה. עם זאת מרבית השירותים הם כאלו שניתן לקבל אונליין וזה בהחלט חוסך הרבה זמן יקר ומאמץ. בין השירותים הנוטריוניים השונים שניתן לקבל אונליין אפשר למצוא אישור חתימה שונים, תרגום נוטריוני של מסמכים משפטיים, אישורי זהות מסוגים שונים והסכמים כמו הסכמי ממון, צוואות ועוד ועוד.

כמה עולים שירותים נוטריוניים והאם הם יקרים יותר אונליין?

שימו לב – כל מחירי השירותים הנוטריוניים הם קבועים על פי חוק הנוטריונים ונוטריון איננו רשאי לגבות מעבר לסכומים הנקובים בחוק. המחירון המלא מתעדכן משנה לשנה ועל כן חשוב לברר מראש את המחירים של השירות שאתם מחפשים. המשמעות היא ששירות אונליין לא עולה יותר משירות רגיל וזוהי בהחלט בשורה חשובה.

ירושלים היא אחת הערים הגדולות במדינה ועל כן כל כך הרבה אנשים באזור זקוקים לשירותים נוטריוניים. זכרו כי מעתה תוכלו לקבל את כמעט את כל השירותים הנוטריוניים שאתם צריכים מרחוק ומבלי לצאת מהבית.