תקופת הסגרים זכורה לרבים כתקופה טראומתית במיוחד, וזאת בשל כללי הריחוק החברתי כמו גם ההשפעות הדרמטיות של מגפת הקורונה על תחומים רבים שהשתנו ללא הכר. אחת מהאוכלוסיות שנפגעו בצורה הדרמטית ביותר היא ללא ספק אוכלוסיות תלמידי ישראל שנאלצו להתחיל בשגרת לימודים המתבצעת באמצעות המחשב, כחלק מסגירה של מערכת החינוך בצורה הרמטית. כתוצאה מכך, עשרות אלפי תלמידים נאלצו למצוא פתרונות שבמסגרתם הם יוכלו להשתלב במסגרת הלימוד, אולם לצערנו רבים לא הצליחו לעשות זאת בעקבות מצבם הכלכלי שמנע מהם לבצע רכישה של מחשב לטובת הלימודים. בנוסף, מאחר ומחירי המחשבים הניידים טיפס באופן דרמתי בעקבות הביקוש, משפחות רבות נאלצו לוותר ובהתאם לכך להגדיל את הפערים בין משפחות חזקות לבין משפחות שידן אינן משגת. הבשורות הטובות הן שבזכות עמותת אחינועם, אלפי תלמידים קיבלו מחשבים שעברו תהליך של חידוש ופרמוט מחדש, מתוך מטרה לצמצם את הפרט ולאפשר לכל תלמיד לממש את הפוטנציאל הטמון בו – גם בתקופה מאתגרת כמו תקופת הקורונה.

זה הזמן להכיר את עמותת אחינועם הפועלת לטובת החברה הישראלית

עמותת אחינועם הוקמה ע"י שני אחים – איל אדרעי ואחיו רפי אדרעי. מדובר במשפחה עם זיקה ואהבה עצומה לארץ ישראל ולחברה הישראלית שהחליטה להרים את הכפפה ולהקים עמותה למען בני נוער וילדים המוגדרים בסיכון. העשייה החברתית אותה העמותה מקיימת מאז יום הקמתה הגיעה לידי ביטוי בפרויקט רחב היקף שבמסגרתו חולקו מעל ל 15 אלף מחשבים בעבור ילדים ובני נוער שלא היה להם מחשב, ובעקבות הפעילות הצליחה העמותה לאפשר את הלימודים מרחוק בעבור תלמידים שנזקקו לכך. מדובר ביוזמה מבורכת שזכתה לתמיכה ציבורית אדירה, ועדות לכך ניתן למצוא במאות האזרחים אשר התגייסו לטובת היוזמה המבורכת של מייסדי העמותה. רפי אדרעי עמותת אחינועם והמתנדבים הרבים הצליחו בזמן תקופה מאתגרת ולא פשוטה כמו תקופת הסגרים ליצור שינוי אמיתי בחייהם של רבבות בני נוער, ולאור ההצלחה ממשיכה העמותה לאסוף מהציבור מחשבים אותם יעבירו לרשות דור העתיד של מדינת ישראל.

הרימו את הכפפה: בתקופת הסגרים, עמותת אחינועם אפשרה את הלימודים מרחוק

כיצד אפשר לתרום מחשבים?

לאור ההצלחה הגדולה של חלוקת המחשבים בזמן תקופת הסגרים, ניתנת אפשרות לכל אזרח להעביר את המחשב הישן שלו לרשות נציגי העמותה וזאת לטובת המשך הפעילות השוטפת. כידוע, מגפת הקורונה היוותה זרז משמעותי לשימוש במחשב ואמצעים טכנולוגיים במערכת החינוך, מגמה שהתחיל לפני מספר שנים וקיבלה דחיפה משמעותית בזמן הסגר. על כן, הביקוש למחשבים הוא עדיין גבוה מאוד ועתיד להמשיך לגדול, בעקבות המעבר של מערכת החינוך לעידן דיגיטלי וטכנולוגי, בדומה לתהליכים שמתרחשים במדינות מתקדמות בעולם. על כן, פנייה למייסדי העמותה כמו דרך האתר הרשמי מהווה הזדמנות מעולה בעבורכם להכיר את הפעילות של העמותה כמו גם לקחת חלק בעצמכם, מתוך הבנה כי החברה הישראלית היא כור היתוך שבמסגרתו כל אחד צריך לתרום ככל שביכולתו לטובת  צמצום פערים  ושווין הזדמנויות במערכת החינוך כמו גם בשוק התעסוקה.

לסיכום, תקופת הסגרים במדינת ישראל היא תקופה מאתגרת שהצליחה להוציא לא מעט יוזמות מבורכות, כמו היוזמה של עמותת אחינועם אשר חרטה על דגלה לספק לכל תלמיד את היכולת להגשים את עצמו – לא משנה באיזה אזור הוא מתגורר או מה המצב הסוציו-אקונומי שלו. זה הזמן להצטרף למתנדבים ולתורמים שרואים בפעילות של העמותה חלק בלתי נפרד מהקדמה הטכנולוגיות שהצליחה לשנות את פני ענף החינוך. היוזמה של העמותה והתוכניות ארוכות הטווח הן אלו שנותנות את הדחיפה הראויה לתלמידים, כחלק ממימוש הפוטנציאל וצמצום הפערים בחברה הישראלית.