אתם נכנסים לשירותים ומתקשים במתן יציאה? אתם לא לבד. כ-20 אחוז מהאוכלוסייה סובלת מעצירות. עצירות היא הפרעה במערכת העיכול שבאה לידי ביטוי בקושי לסלק את הפסולת הצואתית מהמעיים. עצירות מוגדרת ככזו כאשר התדירות של היציאות היא פחות משלוש פעמים בשבוע. אצל אנשים הסובלים מעצירות, מתן היציאות כרוך בקושי ומאמץ רב, היציאות עלולות להיות קשות או יבשות, וישנה תחושת התרוקנות לא מלאה גם לאחר מתן הצואה. עצירות נחשבת כרונית כאשר היא מופיעה בלפחות רבע מהזמן במשך שלושה חודשים. עצירות עלולה להיות מלווה בכאבי בטן, נפיחות ואי נוחות בבטן, כאב בזמן פעולת המעיים, דימום, הופעת טחורים או פיסור כתוצאה מהעצירות וצורך במאמץ רב להפעלת המעיים. (1)

מהם הגורמים לעצירות?

ישנם גורמים רבים לעצירות ביניהם הפרעה בתפקוד המעי הגס, תזונה לקויה שאינה כוללת מספיק סיבים תזונתיים ונוזלים, גיל מבוגר, הריון, מחלות שונות כמו סוכרת, דלקת במעי, טרשת נפוצה, דמנציה, מחלת הירשפרונג ופרקינסון, הפרעות הורמונליות כמו תת פעילות או פעילות יתר של בלוטת התריס, הפרעה במאזן המלחים כמו למשל עלייה ברמת הסידן או ירידה ברמת האשלגן בדם, סדק בפי הטבעת (פיסורה), צניחה של שלפוחית השתן או צניחה של הרחם, הפרעה בתפקוד שרירי רצפת האגן, חסימות והתרחבות במעי, וכן עצירות להיגרם כתוצאה מתופעות לוואי של תרופות שונות. כמו כן, עצירות נגרמת במקרים רבים מהתייבשות ומשתיה מועטה מדי של נוזלים. (1)

הפתרון לעצירות: יובסלקס אן ג'י

אם אתם סובלים מעצירות, ישנן דרכים שונות לטיפול בבעיה כמו למשל נטילת תוסף התזונה יובסלקס אן.ג'י שכבר גרף המלצות בקרב צרכנים שניסו אותו. זוהי פורמולה צמחית שמטרתה להסדיר את פעולת המעיים וכך לסייע בתופעת העצירות ולהקל על כאבי בטן, נפיחות, קשיים בהתרוקנות, גזים ועוד. הפורמולה כוללת שילוב של צמחי מרפא שגורמים לעלייה בלחות ובתכולת המים בדפנות המעיים, וכך משפיעים על תנועתיות המעיים ומובילים ליציאות תקינות.

יובסלקס אן.ג'י נגד עצירות והביקורות: "הקלה משמעותית"

אילו מרכיבים צמחיים קיימים ביובסלקס אן.ג'י?

צמח האלואה

אלואה, המכונה "אלואה אדומה" בשל פרחיו האדומים, הוא צמח בעל מראה מרשים עם עלים בשרניים ורחבים. אלואה ידוע בזכות השפעתו החיובית על מניעת עצירות משום שהוא מגביר את פעילות המעיים, ממריץ הפרשות של מיצי מרה ומסייע בניקוי מערכת העיכול. (2)

עלי דמיאנה

הוא צמח מרפא עתיק שמקורו באיים הקאריביים ובדרום ומרכז אמריקה. לשיח, שמאופיין בפרחים צהובים, יש סגולות רפואיות רבות, ביניהן גם הקלה על בעיות במערכת העיכול, סיוע להרפיית דרכי המעיים, הקלה על נפיחות וכאבי בטן ושיקום רירית המעיים. (3)

שיזף סיני

שיזף סיני (ziziphus Jujuba) הנקרא גם תמר סיני הוא צמח נפוץ בסין לטיפול במחלות רבות, כמו בעיות במערכת העיכול. לצמח יש השפעות אנטי דלקתיות ולכן הוא מסייע לטיפול במחלות דלקתיות במערכת העיכול הנוצרות כתוצאה מזיהומים וחיידקים. (4)

שרף מור

כבר בימי התנ"ך השתמשו בשרף מור כצמח מרפא. שרף מור מופרש באופן טבעי מעצים שמקורם במזרח התיכון ובמזרח אפריקה. שרף מור ידוע כנוגד דלקת ונוגד זיהומים שמקורם בחיידקים, פטריות ונגיפים, ולכן הוא מקל מאוד על מערכת העיכול ומסייע במניעת עצירות. (5)

מגנזיום סטארט

מגנזיום הוא מינרל חיוני מאוד הקשור לתהליכים רבים בגופנו, ועצם השימוש במגנזיום בלבד גורם ליציאות נוחות יותר. בין היתר, מגנזיום עוזר לנטרל את חומציות הקיבה, מגביר את פעולת התנועתיות של המעיים וכך מסייע במניעת עצירות. מגנזיום אמנם קיים בגוף באופן טבעי, אך ישנם אנשים (בעיקר נשים וקשישים) שסובלים ממחסור במגנזיום ולכן זקוקים לתוסף תזונה. (6)

איריס

האיריס, שמוצאו מצפון אמריקה, הוא צמח מרפא שמסייע לנקות רעלים בגוף. בנוסף לכך, הוא ממריץ ייצור של מיצי מרה והוא נחשב לאנטי דלקתי. בשל כך, נהוג להשתמש בו לסיוע בטיפול בעצירות. (7)

ריבס

ריבס הוא צמח רב שנתי שמוצאו בסין. הוא ידוע כממריץ ייצור של מיצי מרה, נוגד זיהומים ודלקות והשימוש בו מסייע להקלה ומניעת עצירות. (8)

לסיכום

עצירות היא תופעה מטרידה העלולה לפגוע באיכות החיים. החדשות הטובות הן שניתן לסייע לגופנו להיפטר מהעצירות ומהתסמינים שלה על ידי שימוש בפורמולות צמחיות כמו יובסלקס אן ג'י.
נטילת הפורמולה הצמחית תסייע לכם להקל על תסמיני העצירות ולהרגיש טוב יותר.

מקורות:
(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8)