אם אתם מנהלים אתר עסקי, אתם יודעים בוודאי עד כמה התחום עשיר בהיבטים טכניים, אשר יש לעבור בהצלחה לפני שמקימים ומתפעלים אתר מצליח. כחלק מכך, ייתכן ששמעתם את המונח VPS. במידה ולא, כדאי לכם מאוד להכיר אותו. אלה הסיבות העיקריות לכך:

במבט על

בכדי לתפעל אתר עסקי, חייבים להשתמש בשרתים. גם "מחשוב ענן", אינו מעלים את הצורך להשתמש ברכיבי תשתית אלה ולמעשה, הוא עצמו נזקק לשרתים רבים בכדי לתפקד. חלק מהתשתיות של האתר העסקי שלכם מהווים השרתים ואם מדובר באתר בתכנון, הם בכל מקרה יהיו חלק מהתמונה. למעשה, שכירת שרתים וירטואליים מטעם ספק אמין, מהווה דרך מרכזית להתחיל מגוון יוזמות עסקיות באינטרנט. שרתים הם לב ליבה של תשתית המחשוב בדרך כלל ושרתים וירטואליים, מהווים חלק מרכזי בשירותי הענן השונים. אבל ראשית, הסבר קצר, מהו VPS:

השרת הווירטואלי

VPS, אוVirtual Private Server , הוא שרת שמוגדר בתוכנה, על גבי שרת פיזי. שרתי VPS מצטיינים ביכולתם להסתגל באופן אוטומטי לעומסי עבודה משתנים – יתרון חשוב מאוד לעסקים. הדרך הפופולארית להשתמש בשרת VPS, היא כשירות אשר שוכרים מספק שירותי ענן. לגישה זו יתרונות רבים על פני שימוש בשרת פיזי. כל העיסוק הטכני / פיזי בשרת נחסך מכם, כולל פתרון תקלות, שדרוגים והחלפה בהמשך עם שרת חדש. כצרכני שרת VPS כשירות, אתם משלמים רק על השימוש בו, בהתאם למידה בה אתם עושים שימוש כזה. מבחינה עסקית, פירוש הדבר ש-VPS מאפשר לכם להתמקד במה שחשוב יותר, במקום להוציא זמן ומשאבים יקרים אחרים, על טיפול בהיבטים טכניים שוטפים.

ניהול אתר עסקי ב-2021: כל מה שעסק צריך לדעת על VPS

למי במיוחד

VPS מתאים למעשה לכל אתר עסקי ממוצע. עם זאת, הוא במיוחד מתאים לסוגי אתרים, שבהם ישנו שינוי ניכר בדרישות הטכניות, בתדירות גבוהה. דוגמה קלאסית מספקת חנות מקוונת. נאמר שאתם יוצאים במבצע מכירות באתר ובעקבותיו היקף הכניסות אליו מזנק בחדות. ברור שחשוב מאוד, שתשתיות האתר יעמדו בעומס הפתאומי ויעשו זאת היטב, באופן שבו פעילות הגולשים באתר לא תיפגע. בזכות זאת, תוכלו למצות את המבצע ולא תיפגעו מבחינת היקף המכירות.

תועלות נוספות

מעבר לתועלות שהזכרנו, שרת וירטואלי גם ישפר את חוויית המשתמש של לקוחותיכם באתר. יש לכך השלכות משמעותיות לחיוב מבחינת מוניטין. עוד היבט חשוב, לשיווק וגם למוניטין, הוא שגוגל לוקחת בחשבון ביצועי אתרים, בדירוגם בתוצאות החיפוש במנוע החיפוש שלה. כך ששרת VPS יתרום לכם גם מהיבט קידום האתרים במנועי החיפוש (SEO). התועלת היא לא רק במסגרת תפקוד האתר העסקי במצבו הנוכחי. זה יתבטא גם במקרה שבו תהיינה לכם יוזמות עסקיות חדשות, אשר יידרשו שינויים ושדרוגים.עם VPS הכול קל יותר.

בחירת ספק

ברור, שהספק שממנו אתם שוכרים שירות מסוג זה, חייב להיות ספק אמין במיוחד. זאת, מאחר שמדובר על רכיב תשתית שיהיה מרכזי בתפקוד האתר העסקי שלכם. במסגרת השירות ממנו, תקבלו כמובן תמיכה שוטפת, כולל טיפול זריז בתקלות. הספק גם יסייע לכם להסתגל בקלות לשינויים עסקיים שונים, אשר עשויים לדרוש שינויים בשרת או שכירת שירותי עזר משלימים שונים. אם תבחרו ספק היטב, כל חוויית השימוש בשרתי ה-VPS תהיה קלה ופשוטה למדי. וודאי ביחס לשימוש המיושן בשרתים פיזיים. זה הוא למעשה, בין המפתחות החשובים ביותר לפופולאריות של שרת ה-VPS – הנוחות והפשטות.

לסיכום

אם לתמצת את כל מה שציינו עד כאן, ניתן לומר ש-VPS הוא בחירה טבעית בתחום השרתים. כדאי לכל הפחות לנסות זאת.